Donald Trump Kuzey Kore'yi 'kararlı tepki' konusunda uyardı

Beyaz Saray'da konuşan Bay Trump, "Kuzey Kore rejimi ile stratejik sabrın döneminin başarısız olduğunu, yıllarca başarısızlığa uğradığını" ve ekliyor: "Açıkçası, bu sabır bitti."

Donald Trump Kuzey Kore'yi 'kararlı tepki' konusunda uyardı
Donald Trump Kuzey Kore'yi 'kararlı tepki' konusunda uyardı Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

ABD lideri, Washington'un "Kuzey Kore olarak bilinen bu tehditlerden müttefiklerimizi ve vatandaşlarımızı korumak için bir dizi diplomatik, güvenlik ve ekonomi önlemi ile Güney Kore ve Japonya'nın yanı sıra dünyanın dört bir yanındaki ortaklarıyla" yakından çalışıyor "dedi. .

  • Kuzey Kore'nin füze testleri tamam mı?
  • Kuzey Kore'nin nükleer programı ne kadar gelişmiş?
  • Trump, Kuzey Kore ile arasındaki büyük büyük çatışmadan korkuyor
  • Çin nükleer tehditler konusunda ciddi endişeler taşıyor

ABD'nin, Kuzey Kore para aklamayla suçlanan Çinli bir banka üzerindeki yaptırımları ilan etmesinden sonra, Çin'den öfkeli bir tepki başlatması sonrasında geldi.

Dışişleri bakanlığı sözcüsü, ABD'yi iki ülke arasındaki işbirliğine zarar vermemek için "haksız fiilleri durdurma" çağrısında bulundu.

ABD, Çinli bir denizcilik şirketine ve iki Çin vatandaşına yapılan yaptırımları içeren kara listeye koymanın Kuzey Kore'nin silah programlarına kaynak aktarmayı hedeflediğini belirtti.

Hazine Sekreteri Steven Mnuchin bir basın konferansında "Parayı takip edip parayı keseceğiz," dedi.

Ancak söz konusu hamle, Çin'in Kuzey Kore üzerindeki etkisizliğine tepki olmadığını ve şunları ekledi: "Bu Çin'e yönlendirilmiyor, bu bir bankaya ve aynı zamanda Çin'deki birey ve kuruluşlara yönelik."

Washington, Pyongyang tarafından gerçekleştirilen bir dizi füze testi sırasında Pekin'i daha sert tedbirler almak için bastırıyor. Ancak bu ayın başlarında bir tweet'te Bay Trump, Çin'in eylemlerinin "işe yaramadı" dediğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Sınıf arkadaşı 'Tombi' okula döndü
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor
Türkiye insansız tanklar üretmeyi amaçlıyor