Donald Trump Kuzey Kore'yi 'kararlı tepki' konusunda uyardı

Beyaz Saray'da konuşan Bay Trump, "Kuzey Kore rejimi ile stratejik sabrın döneminin başarısız olduğunu, yıllarca başarısızlığa uğradığını" ve ekliyor: "Açıkçası, bu sabır bitti."

Donald Trump Kuzey Kore'yi 'kararlı tepki' konusunda uyardı
Donald Trump Kuzey Kore'yi 'kararlı tepki' konusunda uyardı Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

ABD lideri, Washington'un "Kuzey Kore olarak bilinen bu tehditlerden müttefiklerimizi ve vatandaşlarımızı korumak için bir dizi diplomatik, güvenlik ve ekonomi önlemi ile Güney Kore ve Japonya'nın yanı sıra dünyanın dört bir yanındaki ortaklarıyla" yakından çalışıyor "dedi. .

  • Kuzey Kore'nin füze testleri tamam mı?
  • Kuzey Kore'nin nükleer programı ne kadar gelişmiş?
  • Trump, Kuzey Kore ile arasındaki büyük büyük çatışmadan korkuyor
  • Çin nükleer tehditler konusunda ciddi endişeler taşıyor

ABD'nin, Kuzey Kore para aklamayla suçlanan Çinli bir banka üzerindeki yaptırımları ilan etmesinden sonra, Çin'den öfkeli bir tepki başlatması sonrasında geldi.

Dışişleri bakanlığı sözcüsü, ABD'yi iki ülke arasındaki işbirliğine zarar vermemek için "haksız fiilleri durdurma" çağrısında bulundu.

ABD, Çinli bir denizcilik şirketine ve iki Çin vatandaşına yapılan yaptırımları içeren kara listeye koymanın Kuzey Kore'nin silah programlarına kaynak aktarmayı hedeflediğini belirtti.

Hazine Sekreteri Steven Mnuchin bir basın konferansında "Parayı takip edip parayı keseceğiz," dedi.

Ancak söz konusu hamle, Çin'in Kuzey Kore üzerindeki etkisizliğine tepki olmadığını ve şunları ekledi: "Bu Çin'e yönlendirilmiyor, bu bir bankaya ve aynı zamanda Çin'deki birey ve kuruluşlara yönelik."

Washington, Pyongyang tarafından gerçekleştirilen bir dizi füze testi sırasında Pekin'i daha sert tedbirler almak için bastırıyor. Ancak bu ayın başlarında bir tweet'te Bay Trump, Çin'in eylemlerinin "işe yaramadı" dediğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Melda     2017-06-29 Kesinlikle izleyeceğim teşekkürler
Çağla Yılmaz     2017-06-09 Keçiören'in en kaliteli öğretmen kadrosu Uğur Temel Lİsesi'n de diyebilirim.
Hakan06     2017-06-09 Keçiören Uğur Temel Lisesi'nin bu sene öğrencisiydim.Gazi Anadolu Lisesi'nden geçiş yaptım. KeçiörenUğur Temel Lİsesi'nin denemelerine girdikçe çok konu eksiğimin olduğunu gördüm. Öğretmenlerim sağolsun çok yardımcı oldular. Konu eksiğim kalmadı. Hangi sorumu götürsem çözdüler. Yarın LYS var ve ben kendimi hazır hissediyorum. İyi ki varsın Keçiören UĞUR Temel Lİsesi diyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmada dokuz yaşam tarzı değişikliği demans riskini azaltabilir
Çalışmada dokuz yaşam tarzı değişikliği demans riskini azaltabilir
Eski İngiltere kaptanı Michael Vaughan eleştirilerde bulundu
Eski İngiltere kaptanı Michael Vaughan eleştirilerde bulundu