DOĞUŞ TÜP BEBEK MERKEZİ

Modern tıp ile birlikte çeşitli tedavi yöntemleri ortaya çıktıkça devletler de çeşitli düzenlemelere gitmişlerdir. Bu düzenlemelerden birisi de Tüp Bebek tedavisi ile ilgili olmuştur. Bazı ülkeler bu konuda katı kurallar koymuşken, bazıları ise daha esnek kurallarla yetinmişlerdir.

DOĞUŞ TÜP BEBEK MERKEZİ
DOĞUŞ TÜP BEBEK MERKEZİ ahmet
Bu içerik 109 kez okundu.

Modern tıp ile birlikte çeşitli tedavi yöntemleri ortaya çıktıkça devletler de çeşitli düzenlemelere gitmişlerdir. Bu düzenlemelerden birisi de Tüp Bebek tedavisi ile ilgili olmuştur. Bazı ülkeler bu konuda katı kurallar koymuşken, bazıları ise daha esnek kurallarla yetinmişlerdir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de bu konuda en esnek yasal düzenlemelere gitmiş ülkelerden birisidir. Bu nedenle de bir çok tedavide olduğu gibi Kıbrıs Tüp Bebek tedavisinde de önde gelen ülkelerden olmuştur. Bildiğiniz gibi Kıbrıs sağlık turizmi açısından oldukça gelişmiş bir ülkedir. Bir çok hasta tedavi için bu ülkeye gitmektedir. Bu nedenle de Kıbrıs en önemli tedavi merkezlerinin merkezi haline gelmiştir.

Katı kurallar demişken, mesela ülkemizde ve bazı Avrupa ülkelerinde evli olmayan yani resmi nikahlı olmayan çiftlere tüp bebek tedavisi uygulanması yasaktır. Kıbrıs’ta ise bu konu ile ilgili bir düzenleme bulunmamaktadır.Ayrıca Türkiye tüp bebek uygulamasında yer alan transfer sayısında yani anne rahmine aktarılacak embriyoda başarı elde edilememesi durumunda yeniden denemeler için bir takım engelleyici düzenlemelere gitmiştir. Benzer yasal düzenlemeler nedeniyle Kıbrıs Tüp Bebek konusunda daha fazla uzmanı kendi ülkesine çekmeyi başarmıştır. Sadece Türkiye’de değil bazı Avrupa ülkelerinde de yine yasal engeller nedeniyle 40 yaş üstü bayanlara tüp bebek tedavisinin yasaklanmış olması bu hastaların da Kıbrıs Tüp Bebek merkezi tercihinde bulunmalarını zorunlu hale getirmiştir.

Peki Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi olarak faaliyet gösteren her kuruluş aynı başarıyı gösterebilmekte midir? Tabi ki hayır. Bu bir tecrübe, bilgi, uygun ekipman ve özveri işidir. Yani bunların hepsini birden bünyesinde barındıran merkezler başarıya ulaşabilmektedirler. Bilgi konusunda kendisini geliştirmiş uzmanların fazlalığı tüp bebek tedavisi için en önemli hususlardandır. Tecrübe ise uzun yıllar aynı sektörde faaliyet gösterip her hastanın tedavisi için farklı yöntemler geliştirip, hastaya en uygun tedavi yöntemini yerine getirip başarı elde etme sonucunda kazanılmaktadır. Bu nedenle yeni kurulmuş bir merkezden bu verimi alabilmek mümkün değildir. Uygun ekipman konusu ise tamamen gelişmiş tedavi yöntemlerini takip ederek, en gelişmiş teknolojik ekipmanlar ile tedavi merkezinin donatılmasıdır. Yani özellikle döllendirmenin gerçekleştirildiği laboratuvarın kalitesi başarı için en önemli hususlardandır.

Özveri konusuna gelince, hastayı ikna ederek parasına göz diken ve başarsa da başarmasa da bu parayı alıyor olması hastayı bir müşteri olarak görmektir. Oysa ki işini severek yapan, kendisine müracaat eden hastaların hayallerini gerçekleştirmek adına, kendilerini onların yerine koyarak hizmet sunan, amacın hamile kalmak değil, dünyaya bir birey kazandırmak olduğunu bilen, buna göre hizmet sunma çabasında olan kuruluşlar başarıya ulaşabilmektedirler.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi olarak faaliyet gösteren Doğuş Tüp Bebek Merkezi bu anlamda büyük başarılara imza atmış bir tedavi merkezidir. Tüm bu kriterleri bünyesinde bulunduran ve işini para kazanmak üzerine değil birey kazanmak üzerine kurmuş olan bir merkezdir.

Zaten Doğuş Tüp Bebek Merkezi’nin bu zamana kadar elde ettiği başarılar da bu düşüncenin bir sonucu olmuştur.

Bu aşamada şunu da belirtmek istiyorum. Yapılan araştırmalarda hasta tedaviye ne kadar inanıyorsa, başarı da o kadar yüksek olmaktadır. Yani öncelikle hastanın psikolojik olarak tedaviye hazır olması en önemli husustur. Maalesef ki yıllarca hastane hastane gezmiş, bir türlü şifa bulamamış hastalar her geçen gün umutlarını yitirmektedirler. Aslında sorun tedavi yönteminin ve süresinin başarısızlığı iken hasta tüm kusuru kendisinde görmekte ve hamile kalacağına olan inancını yitirmektedir. Bu nedenler neslini devam ettirmek isteyen erkeğin başka kadınlara yönelmesi, evliliklerin bitmesi gibi çok kötü sonuçların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Bu nedenle başaracağınıza inanın ve kendinizi bu hazırlayın ancak garantisinin bulunmadığını da aklınızdan çıkarmayın. Tıp dünyasındaki gelişmeler sonucunda cinsiyet seçimi hizmeti verilmeye başlanmış ve yüzde yüze yakın olumlu sonuçlar alınmıştır. Cinsiyet seçimi ile bebek sahibi olabilen ancak istediği cinsiyete sahip olamayan çiftlere hizmet sunulmaktadır.

En başarılı tüp bebek merkezlerinden olan Doğuş Tüp Bebek Merkezi hakkında ayrıntılı bilgi ve irtibat için www.cyprusivf.netadresini ziyaret edebilirsiniz.

Başaracağınıza inanın ve yurt dışı bile olsa hayallerinizin peşinden gidin. Tüm yolları kat etmeden hayallerinizden vaz geçmeyin.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İbrahim Tatlıses'in Annesi Vefat Etti
İbrahim Tatlıses'in Annesi Vefat Etti
A Haberden Prof. Dr. Mark Thomas Açıklaması
A Haberden Prof. Dr. Mark Thomas Açıklaması