Doğru Haber Nereden Alınır

Doğru Haber Nereden Alınır
Doğru Haber Nereden Alınır Emre
Bu içerik 0 kez okundu.

            Türkiye’de her gün onlarca olay yaşanmaktadır. Bu olayların büyük çoğunluğunun insanları üzen türde olaylar olması dikkat çekicidir. Ancak bazı olaylar da insanları mutlu eden türde olabilmektedir. Son zamanlarda yaşadığımız aşırı üzücü olaylar ise Türkiye’de haberler konusunda yayıncılara çok fazla seçenek bırakmamaktadır.

 

            Yayınladığı haberlerin büyük çoğunluğunun insanın içini karartan ve umutsuzluğa sevk eden güncel haberler olması Türkiye’de yaşayan birçok insana ister istemez nasıl bir ülkede yaşıyoruz sorusunu sormasına neden olmaktadır. Bunun cevabını ise yine o acılı ve iç karartıcı haberlerin yayınlandığı haber sitesi olarak hizmet veren internet sitelerinden almaya çalışmaktadırlar. Acaba durum hep böyle mi gidecek? Türkiye’de özellikle internet üzerinden yayın yapan yayın kuruluşlarının verdiği haberler insanların sadece üzülmesine mi neden olacak?

 

            Bu soruya da hayır demek mümkün. Çünkü Türkiye’nin analizini doğru yapan yorumcuları ile yarınların getireceği olumlu gelişmeleri okuyucularına haber verebilen ve bugünün en olumsuz gelişmelerinin bile aslında umutlu ve mutlu yarınların sancılarını olduğunu takipçilerine gösterebilen yazarlar, gazeteler, haber siteleri kısacası habercilik dünyasının her unsuru okurları ile birlikte yürümemin ve büyümenin gururunu yaşayacaktır.

 

             Kaliteli haber sitesi olarak insanların özellikle aradığı özellikteki haber siteleri hangileridir diye bir araştırma yaptığımızda karşımıza çıkan sitelerin haberini yaptığı haberlerin öncelikle doğru haber olup olmadığını kontrol ederek yalan ve asparagas haberlerden uzak duran haber siteleri olduğunu görüyoruz. Böyle siteler verdikleri haberleri sadece sitelerinin reklamını yapmak için vermezler. Aynı zamanda insanların da işine yarayacağına inandıkları için verirler.

 

            Haberlerle ilgili olarak paylaştıkları görseller bahsettikleri olaylarla ilgili olmaktadır. Yalana ve yanlışa yer vermemektedirler. Bu tür haber sitelerinin hedefi bir kere okunmak değil sürekli okunmak olmalıdır. Güncel ve çabuk unutulan haberlerde bile doğruluktan taviz vermeyen haber siteleri başarılı olabilen sitelerdir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ebru     2017-08-20 Fitolseni nerden alabilirim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
16 yaşındaki Yunus, Uluslararası Microsoft Yarışmasında 3.lükte Bulundu
16 yaşındaki Yunus, Uluslararası Microsoft Yarışmasında 3.lükte Bulundu
Sahil Güvenlik, Gavdos'un Güneyindeki Tehlikedeki Mülteci Yelkenli bulur
Sahil Güvenlik, Gavdos'un Güneyindeki Tehlikedeki Mülteci Yelkenli bulur
beylikdüzü escort