Disney, salgın nedeniyle 'Mulan', 'Yıldız Savaşları', 'Avatar'ı geri itti

Disney 23 Temmuz'da, coronavirus pandemisinin büyük bütçeli film " Mulan " ın çıkışını süresiz olarak ertelemeye zorladığını ve "Star Wars" ve " Avatar " ın gelecek taksitlerini bir yıl geri ittiğini açıkladı

Disney, salgın nedeniyle 'Mulan', 'Yıldız Savaşları', 'Avatar'ı geri itti
Disney, salgın nedeniyle 'Mulan', 'Yıldız Savaşları', 'Avatar'ı geri itti Admin
Bu içerik 13676 kez okundu.

 

Canlı eylem "Mulan" zaten iki kez ertelenmişti ve serbest bırakılması en geç 21 Ağustos'a ertelendi.

Tiyatro operatörlerinin atlama-başlangıcına güvendikleri bir bilimkurgu gerilim filmi olan "Tenet" in ertelenmesinin ardından yaz filmi takvimi çöküyor gibi görünüyor.

"Son birkaç ay içinde, bu küresel sağlık krizi sırasında filmleri nasıl serbest bıraktığımız konusunda hiçbir şeyin taşa konamayacağı açıkça görülüyor ve bugün, en çok nasıl yapabileceğimizi değerlendirirken 'Mulan' için yayın planlarımızı duraklatmak anlamına geliyor. bir Walt Disney Studios sözcüsü yaptığı açıklamada, bu filmi tüm dünyadaki izleyicilere etkin bir şekilde ulaştırıyor.

Disney ayrıca, "Star Wars" ve "Avatar" destanlarının gelecekteki taksitler için yayın takviminin bir yıl kadar geriye itildiğini duyurdu.             

"Avatar" devam filmi Aralık 2022'de ve "Yıldız Savaşları" nın onuncu bölümünü sırasıyla 2021 ve 2022 yerine Aralık 2023'te yayınlanacak.

Daha sonra gösteriler 2024, 2026 ve 2028'de "Avatar" filmleri ve 2025 ve 2027'de "Yıldız Savaşları" ile kademeli olarak yayınlanacak.

"Avatar" yönetmeni, senarist ve ortak yapımcı James Cameron Twitter'da, coronavirüsün Yeni Zelanda'da canlı aksiyon çekimlerini ertelediğini ve Los Angeles'taki özel efektlerin henüz yeniden başlamamış olduğunu söyledi - filmin yayınlanmasını ertelemeye zorladı.

Disney, Nisan ayı başlarında Scarlett Johansson'ın oynadığı "Black Widow" da dahil olmak üzere bir düzine Marvel filmini geri çekmeye karar vermişti.                

Şimdi 6 Kasım'da piyasaya sürülmesi planlanıyor ve franchise'daki diğer tüm filmler geri dönmeye zorlanıyor.

"Black Widow" un ardından - ekranlara çıkacak bir sonraki Disney stüdyosu filmi - Pixar'ın Disney bayrağı altında 20 Kasım'da yeni animasyon filmi "Soul" geliyor.

Disney, daha önce 16 Ekim'de başlayacak olan yönetmen Wes Anderson'ın belirttiği "Fransız Dispatch" tarihini de erteledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi