Diş Kaplama Uygulaması Kimler İçin Uygundur

Diş Kaplama Uygulaması Kimler İçin Uygundur
Diş Kaplama Uygulaması Kimler İçin Uygundur Admin
Bu içerik 139 kez okundu.

 

Diş kaplama estetik diş hekimliği alanında sık uygulanan yöntemlerden biridir. Diş kaplama; hastanın ihtiyacına ve diş hekiminin değerlendirmelerine göre farklı yöntemlerle uygulanmaktadır. Günümüzde; porselen kaplama, zirkonyum kaplama ve laminate kaplama yöntemleri uygulanmaktadır.

Dişlerdeki şekil bozuklukları, renk değişimleri, diş kesimi, madde kaybı, kanal tedavisi ve eksik diş gibi durumlarda uygulanan kaplama işlemi uzun yıllardır porselen kaplama yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Diş kaplama işleminden önce dişlerdeki deformasyonların giderilmesi, diş eti problemlerinin tedavi edilmesi gerekmektedir. Daha sonra kaplama ölçüleri alınmakta ve prova yapılmaktadır. Diş ve ağız yapısına uygun kaplama tasarlandıktan sonra dayanıklı bir şekilde yerleştirilmektedir. Diş kaplama Ankara ve çevresinde sıklıkla uygulanan bir diş estetiği yöntemidir. Kaplama işleminin yanı sıra diş beyazlatma ve diş implantı uygulamaları hem fonksiyonel hem de estetik amaçlı gerçekleştirilen işlemlerdir. Diş implantı Ankara ve çevresinde sıklıkla uygulanan ve hastaların yıllar sonra bile memnun kaldığı bir uygulamadır.

Diş beyazlatma Ankara ve çevresindeki illerde genellikle çalışan kesim tarafından tercih edilen bir uygulama olmakla birlikte kısa sürede beyaz ve sağlıklı bir diş dizilimi görünümü kazandırılmaktadır. Hastaların gün içinde tükettiği; çay, kahve, asitli içecek, tütün ve tütün ürünleri dişlerde önemli derecede renk deformasyonuna sebep olmaktadır. Bu nedenle sosyal çevresinde özgüven problemleri yaşanabilmektedir ve hastalar gülümsemelerini gizlemek zorunda kalabilmektedir.

Diş beyazlatma uygulamasının yanı sıra diş kaplama uygulaması özellikle gün içerisinde kalabalık ortamlarda çalışan ve insanlarla yüz yüze iletişim kuran hastaların tercih ettiği bir uygulamadır. Gerek diş kaplama gerekse beyazlatma ya da implant işlemleri hastanın ve diş hekiminin ortak değerlendirmesi sonucunda gerçekleştirilmektedir. Bu tür uygulamaların tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmesi; ağız ve diş sağlığının korunmasında ve diş eti hastalıklarının önlenmesinde büyük önem taşımaktadır.

Detaylı bilgi için : http://www.gurkanerenel.com/

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atina antik nehri açacak
Atina antik nehri açacak
IMF: Yunanistan avro bölgesindeki en iyi performans gösterenler arasında
IMF: Yunanistan avro bölgesindeki en iyi performans gösterenler arasında