Diş Ağrısını Dindirmenin Yolları!Diş Ağrısını Ne Keser?

Diş Ağrısını Dindirmenin Yolları!Diş Ağrısını Ne Keser?
Diş Ağrısını Dindirmenin Yolları!Diş Ağrısını Ne Keser? Admin
Bu içerik 159 kez okundu.

Dişler besinlerimizin fiziksel sindirimini gerçekleştirirler. Yemek sonrasında ağzımızda kalan artıkların bakteriler tarafından kullanılması sonucu açığa çıkan bazı asitler dişin en üst tabakasına zarar vererek diş çürümelerine yol açar.
Diş çürümelerinde ağrı kesiciler tedavi edici olmayıp sadece o anın kurtarılmasında kullanılabilir. Sürekli ağrı kesici kullanmakta mide rahatsızlıklarına davetiye çıkarır. Bunların yerine kullanılacak doğal tedavi yöntemleri daha az zararlı olabilir.
Diş ağrısını kesecek alternatif ilaçlardan biri karanfil yağıdır. Eğer dişinizde çürük varsa küçük bir pamuğa az miktarda karanfil yağı damlatıp dişe koyduğunuzda ağrıyı kesecektir. Ancak karanfil yağı diş etlerini tahriş edeceğinden fazla etrafa temas ettirilmemelidir. Ağrıyan yerde şişlik varsa ilgili bölgeye soğuk su uygulamak iyi gelecektir.
Tabi ki her şeyden önce ağız bakımımıza dikkat edip dişlerimizi korumamız gerekir. Bu bağlamda diş ipi kullanma, dişleri düzenli fırçalama ve düzenli diş hekimi kontrolü faydalı olacaktır.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Netaş'tan Nihat Özdemir'e ziyaret
Netaş'tan Nihat Özdemir'e ziyaret
1 milyonluk soru ne zaman yayınlanacak?
1 milyonluk soru ne zaman yayınlanacak?