DİJİTAL PAZARLAMANIN YENİ BAŞROL OYUNCULARI: INFLUENCER MARKETING AGENCIES

DİJİTAL PAZARLAMANIN YENİ BAŞROL OYUNCULARI: INFLUENCER MARKETING AGENCIES

DİJİTAL PAZARLAMANIN YENİ BAŞROL OYUNCULARI: INFLUENCER MARKETING AGENCIES
DİJİTAL PAZARLAMANIN YENİ BAŞROL OYUNCULARI: INFLUENCER MARKETING AGENCIES Admin
Bu içerik 369 kez okundu.

 

Dijital pazarlama alanında son yılların gözde kuruluşları şüphesiz influencer marketing agencies oluyor. Dijital terimlerin birçoğunu belirleyen Silikon Vadisi’nin anadili İngilizce olduğu için ülkemizde de son dönemin moda teknoloji terimleri tıpkı influencer marketing agencies gibi orjinal kullanımıyla hayatımıza girmiş durumda. Bu tespiti yapmamızın sebebi ise influencer marketing agencies üzerinden anlatacağımız dijital pazarlama stratejilerinde kavram kargaşası yaşamanızı engellemek.

Şimdi işin etimolojik kısmını bir kenara bırakarak konumuza dönecek olursak;

Influencer marketing agencies Ne İş Yapar?

Kitle iletişimde bir mihenk taşı olan internet ve kullanımının yaygınlaşması sürecinde artık irili ufaklı bütün ticari oluşumların reklamcılık ve pazarlama faaliyetlerini dijital ortamları merkez alarak yönettiklerini biliyoruz. Bu ticari oluşumlar arasında firma, holding ve şirketler dışında kişisel pazarlamaya yönelik faaliyetler de görmek mümkün.

Bu noktada özellikle sosyal medya ve video paylaşım platformlarında isimlerinden „fenomen” olarak söz ettiren birçok kişinin de dijital ortamlarda büyük şöhret ve etki sahibi olduğunu biliyoruz. Influencer marketing agencies aracılığı ile bu etki sahibi kişilere ulaşan özel ve tüzel kişiler de kendi mesajlarını yüzbinlerce dinleyene ulaştırmak için bahsi geçen „influencer”lar ile ortaklaşa çalışıyor.

Markanıza En Uyung Influencerları Nasıl Bulursunuz?

Influencer marketing agencies sayesinde markalar kendilerine en uygun platformlarda ve markalarını en iyi temsil edebilecek influencerlar ile ortaklaşa bir pazarlama faaliyeti yürütüyorlar. Influencer marketing agencies sadece doğru influencer seçiminde değil influencer marketing süreci boyunca atılacak adımlar, belirlenecek stratejiler ve bunların doğru uygulanması konularında da markaların en büyük destekçisi diyebiliriz.

Dijital Pazarlama Rotasını Influencer marketing agencies İle Belirleyebilirsiniz

Influencer marketing agencies tarafından yapılan detaylı araştırmalar ve analizler neticesinde çizilen yol haritası ile markaların en verimli dijital pazarlama tekniklerini kullanmaları sağlanabiliyor. Bu sayede günümüz pazarlama alanlarının en önemlisi olan dijital ortamda firmalar için oldukça verimli sonuçlar almak mümkün oluyor. Influencer marketing agencies aracılığıyla vloggerlar, youtuberlar, gamerlar, facebook sayfaları, instagram fenomenleri veya twitter hesapları gibi farklı dijital platformlardan, milyonlarca kişiye hitap eden influencerlar ile ortaklık kurma fırsatı doğuyor.

Markaların ve ürünlerin hedef kitlelerine doğrudan ve etkili tanıtımını sağlamak adına influencer marketing agencies tarafından belirlenen stratijler kullanılıyor. Markaların pazarlama birimleriyle ortaklaşa çalışan influencer marketing agencies markanın veya ürünün en doğru kanallardan, en doğru mesajla birlikte hedef kitleye ulaştırılmasını sağlıyor.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Turizmcilerin yeni gözdesi Denizli Kayak Merkezi
Turizmcilerin yeni gözdesi Denizli Kayak Merkezi
Büyükşehir'den arşiv resimleri sergisi
Büyükşehir'den arşiv resimleri sergisi