Dijital Dünyanın Girişimcileri

Dijital Dünyanın Girişimcileri

Dijital Dünyanın Girişimcileri
Bu içerik 0 kez okundu.

Bir web girişimcisiyseniz her zaman farklı alan adları tescil etmek isteyebilirsiniz. Domainler hakkındaki gelişmelerden, yeni alan adı uzantılarından rakiplerinizden bir adım önde olarak haberdar olmak isteyebilirsiniz. En önemlisi ise bu bilgilere doğru zamanda ve hızlı bir şekilde sahip olmaktır. Sizin için hazırlanan domain sorgulama web sitesinde alan adları ile ilgili tüm işlemlerinizi hızlı ve ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. İsim tescil yapmadan önce toplu domain sorgulama sayfasından dilediğiniz kadar alan adı için çok daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Kayıt etmek istediğiniz domain dolu ise ve alan adı sahibi ile hızlı bir şekilde iletişime geçmek istiyorsanız whois sorgulama sayfasından eğer izin verilmiş ise alan adı sahibinin e-mail ve telefon gibi bilgilerine ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Dijital dünyada daha geniş bir yer sahibi olmak istiyorsanız, benzer alan adları ve farklı uzantılar tescil ederek web sitelerinizi yayına alabilirsiniz. Tüm çalışmalarınızı her zaman tek bir site üzerinden sürdürmeniz istediğiniz sonuca ulaşmanızı geciktirebilir. Farklı alan adları ile çalışmalar yapmanız çok daha sağlıklı ve olumlu sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Rakiplerinizden çok daha farklı bir yapıda web sitesi sahibi olmak istiyorsanız, Türkçe karakterli alan adları tescil edebilirsiniz. Alfabemizde yer alan ü,ğ,ş,ç,ö,ı harflerini daha önceki yıllarda bir alan adı kaydı yaparken kullanamıyorduk. Bu kuralın değişmesi ile Türkçe karakterli alan adı tescil etmemizde herhangi bir engel kalmadı. İngilizce harflerin dışında karakter kullanılarak kayıt edilen alan adlarına IDN domain denilmektedir. Şu an dünyada kayıtlı 6.3 Milyon IDN domain vardır. En çok IDN domaine sahip ülke ise Japonya’dır. IDN alan adları tescil edenlerin en çok kullandıkları uzantılar ise .com/.biz ve .net olarak sıralanmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
christiana     2016-09-17 Eğer kişisel bir kredi arıyor, ya da edilir bir banka tarafından kredi reddetti vardı.
Serhat     2016-09-08 Ben servis çağırmak istiyorum fakat servis ücreti ne kadar acaba? Birde sıcak su vermiyor kombi fiyatı ne tutar fiyat vere biliyor musunuz? Kolay gelsin.
ucuzcafemobilyalari     2016-09-07 Cafe mobilyalarında uygun fiyatlı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Recep İvedik 5'in fragmanı yayınlandı (Recep İvedik fragman izle)
Recep İvedik 5'in fragmanı yayınlandı (Recep İvedik fragman izle)
"AzeriLight" ın fiyatında indirime gidildi