Dijital Dönüşüm Süreçleri

Dijital Dönüşüm Süreçleri
Dijital Dönüşüm Süreçleri Admin
Bu içerik 2126 kez okundu.

 

Dijital dönüşüm süreçleri, işletmelerin yeni nesil üretim yöntemlerine ve dijital dünyaya adapte olmasına yardımcı oluyor. Her geçen gün dijitalleşen bir dünyada yeniliklere uyum sağlamayan işletmeler başarısız olmaya mahkumdur. Dijital dönüşümü benimseyen ve doğru stratejileri uygulayarak şirketler ise yeni çağın gerekliliklerine rahatlıkla uyum sağlayabilirler. Yapay zeka, IIoT gibi çözümler, dijital dönüşümü destekleyen adımlardır. Dijital dönüşüm süreçleri, işletmelerin ihtiyaçlarına, beklentilerine ve hedeflerine göre tasarlanmalıdır.

Yapay Zeka Uygulamalarıyla Dijital Dönüşüm

Yapay zeka uygulamaları sayesinde işletme her zaman öğrenen bir yapıya sahip olabilir. Bu entegrasyon, yapay zekanın makinalardan ve proseslerden gelen verileri işlemesine ve bu verileri kullanarak süreçleri öğrenmesine izin verir. Aynı zamanda yapay zeka sayesinde verimliliği üst düzeye çıkarak prosesler de tasarlanabilir. Bu açıdan bakıldığı zaman yapay zeka uygulamaları dijital dönüşüm süreçlerinin ayrılmaz bir parçası olarak görülmektedir.

Unutmayın, Konzek Teknoloji, üretimde yapay zeka gibi işletmelerin dijital dönüşüm anlamında ihtiyaç duyduğu Endüstri 4.0 çözümlerini uçtan uca geliştiren, 80’den fazla ülkeye teknoloji ihraç eden, sektöründe lider bir teknoloji firmasıdır. Özellikle yapay zekâ destekli MES ve MOM markası Retmes ile özel tasarlanmış algoritmalar inşa ederek, işletmelerin enerji verilerinin, proses verilerinin ve üretim verilerinin toplanması, izlenmesi ve analiz edilmesi anlamında etkin çözümler sunar.

Endüstriyel IoT (IIoT) Çözümleri

 

Dijital dönüşüm süreçleri arasında sayılabilecek bir diğer çözüm ise Endüstriyel IoT ve IIoT çözümleridir. Bir işletmede yer alan cihazların ve sensörlerin haberleşmesine izin veren bu çözümler, verimliliği ve performansı arttırmayı hedefler. Bağlı cihazlardan meydana gelen bu sistem, cihazların insanlardan bağımsız olarak iletişime geçmesine ve gerekli süreç düzeltmelerini yapmasına izin verir. Endüstriyel IoT çözümleri aynı zamanda kapsamlı veri analizi ve veri raporlama seçenekleri de sunar. Bu sayede işletmeler dijital çözümlerden faydalanarak tüm süreçlerdeki en ince detayları bile görebilirler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere