Devlet hastanelerinde bir ilk Botoks devri başlıyor!

Devlet hastanelerinde bir ilk Botoks devri başlıyor!
Devlet hastanelerinde bir ilk Botoks devri başlıyor! Admin
Bu içerik 152 kez okundu.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Bölümü Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Özgür Emek Kocatürk Göncü, hastaların aslında yüzde 30'u bize kozmetik sorunlarla başvuruyor dedi.
 

Birçok kadının en çok korktuğu şeylerin başında yaşlanmak geliyor. Botoks ya da dolgu yaptırarak yılların izlerini kapatmak isteyen hanımlara müjde! Devlet, vatandaşa da estetik hizmeti vermeye başlıyor.
Artık Devlet Hastanelerinde Botoks Dönemi Başlıyor!
Doç. Dr. Özgür Emek Kocatürk Göncü; Bazen hastaların yüz matlaşması, cilt kırışıklığı gibi şikayetlere  çözüm bulmak ya da bu konuda bir öneri alabilmek için de dermatoloji hekimlerine  başvuruyor. Bu da bize bir ihtiyacın mevcut olduğunu gösterdi.. Dolayısıyla böyle  bir girişimde bulunalım istedik. Türk Dermatoloji Derneği'nin gayretleriyle  kozmetik işlemler Sağlıkta Uygulama Tebliği'nin kapsamına girdi. Daha önce böyle  bir kapsamda olmadığı için bu işlemler tıbbi uygulama olarak görünmüyordu..
İşlemler tebliğ kapsamına alınınca devlet hastanelerinde uygulama imkanımız oldu.  Normalde insanlar bunları bazen hiç bilinmeyen, çok güvenli olmayan ortamlarda yaptırabiliyor. Biz diyoruz ki bu işlemler kliniklerde, hastanelerde,  muayenehanelerde yapılsın, daha güvenli bir ortamda hastalar kendilerini  dermatoloji doktorlarına, plastik cerrahlara emanet etsinler. İşte biz de bu kapsamda hizmeti başlattık. Uygulamalar güvenilir ürünlerle, güvenilir ellerde yapılıyor. Bu hizmetin daha da çok yayılacağını düşünüyoruz.  Zaten bu işlemler Sağlıkta Uygulama Tebliği'ne girmesiyle dikkat çekti. Hastalarımızdan bu  yönde gelen talep doğrultusunda uygulamaların başka devlet hastanelerinde de  yapılabileceğini düşünüyorum
Klinikte yaptıkları uygulamalara ilişkin bilgi veren Doç. Dr. Göncü,  konuşmasını şöyle sürdürdü: Kliniğimizde saç dökülmelerine yönelik olarak PRP uygulaması yapıyoruz. Bu işlemde hastanın kanı alınıp, santrifüjden geçirilerek büyüme  faktöründen zengin kısmı saç dibine küçük iğnelerle enjekte ediliyor..
PRP'yi aynı zamanda cilt gençleştirmede de kullanıyoruz. Cildi matlaşanlar, leke sorunu yaşayanlara uygulanmasını tavsiye ediyoruz. Bunun yanı sıra, saç mezoterapisi yapıyoruz.  İçerisinde birçok mineral ve vitamini barındıran kokteylleri küçük iğnelerle saç dibine uyguluyoruz. Yine lekelenmelerde, akne izlerinde kimyasal  peeling, dermaroller uygulayabiliyoruz..
Doç. Dr. Özgür Emek Kocatürk Göncü, hizmetle ilgili güzel tepkiler ve geri dönüşler aldıklarını vurgulayarak, Halkımız gerçekten uygulamalardan memnun oldu. SGK ödemiyor ancak uygulamalar kliniğimizde dışarıya göre daha makul fiyatlarla yapılıyor. Bu  işlemlerin hastane koşularında yapılıyor olması da ayrıca önemli.. Çünkü her ürün hastaneye alınamıyor. Ürünün belli belgelere sahip ve kayıtlı olması gerekiyor.  Bu açıdan uygulamalar güvenilir ürünlerle, güvenilir ellerde yapılıyor. Ayrıca  bir şikayet durumunda her zaman başvurabilecekleri bir merci var" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EDİRNE BELEDİYESİ ULUSLARARASI TRAVEL TURKEY İZMİR FUARI’NDA
EDİRNE BELEDİYESİ ULUSLARARASI TRAVEL TURKEY İZMİR FUARI’NDA
Edirne Belediye Başkanı Gürkan Koltuğunu Kadınlara Bıraktı
Edirne Belediye Başkanı Gürkan Koltuğunu Kadınlara Bıraktı