Denizay Protez Saç İle Kellik Bitti

Denizay Protez Saç İle Kellik Bitti

Denizay Protez Saç İle Kellik Bitti
Denizay Protez Saç İle Kellik Bitti Emre
Bu içerik 363 kez okundu.

  Son yıllarda özellikle saç konusundaki gelişmeler ve yenilikler hızla çoğalmakta. Gerek erkeklerde gerekse kadınlarda estetik açıdan en fazla ilgi odağı olan saçlar konusundaki estetik uygulamalardır. Bunlardan biri de protez saç. Estetik tercihlerin en önemli olanlarından biri de saçlardır. Kellik gerek kadınlarda gerekse erkeklerde özgüveni ve sosyal yaşamı etkileyen faktörlerden biridir. Erkekler biraz daha bunu kabullenmiş durumda ancak kadınların bu duruma alışmaları pek mümkün görünmüyor. Bundan dolayıdır ki son zamanlarda saçların gür görünmesini sağlayan yöntemler estetik merkezlerinde oldukça rağbet görmektedir.  

 Protez Saç Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

             Protez saç kellik soruna çözüm olarak en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Dilediğiniz kadar saç eklettirebilir dilediğiniz yoğunlukta saçlara sahip olabilirsiniz. Uygulamanın en iyi yanı cerrahi uygulama ve canınızı yakacak bir işlem olmamasıdır. Saç protezi üç aşamada gerçekleştirilmektedir. Birinci aşama saçınızın hangi bölgesine protez saç uygulanacağınız tespit edilmesi ve uygulanacak protezin ölçülerinin çıkartılması, saçın uzunluk, renk ve yapısının tespiti yapılır ve en uygun protez saç seçilir. Ölçüsü alınan protez sipariş edilir. En son aşamada ise protez kafaya yapıştırılır ve kesilerek şekil verilir.  

 Protez Saç Kimlere Uygulanabilir?

  Protez saç isteyen herkese uygulanabilir. Seyrek görünen ince telli saçların gürleştirilmesi, kemoterapi sonrası saçların dökülmesi ve seyrek çıkması veya erkeklerde genetik faktörlere bağlı olarak gelişen kellik durumda uygulanan bir yöntemdir. Diğer bir adı da enjekte sistem olan protez saç her yaştaki kişilere rahatlıkla uygulanabilir. Protez saç uygulaması en uygun protez saç seçimi, ölçüsü ve uygulaması olarak maksimum bekleme süresi 2.5- 3 aydır.  

 Protez Saç Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Saç protez uygulamasında dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerin başında, uygulamayı yaptıracağınız merkezin kaliteli, hijyenik ve zarar vermeyen maddeleri kullanmasıdır. Maalesef piyasada bu işi çok sağlıksız koşullarda ve materyallerle yapan merkezlerde bulunmaktadır. Bu konuda seçiminizi titizlikle yapmanızı öneririz. Kaliteli malzemelerin kullanılması, dolayısıyla amacına en uygun protezin oluşturulmasıdır. Hijyenik koşullarda yapıldığı sürece son derece sağlıklı bir uygulamadır. Kullanım süresi tercih edeceğiniz proteze göre değişmektedir. 2 yıllıktan 10 yıllığa kadar yapılan saç protezleri vardır. Protez saç fiyatları saç ektirme uygulamasına göre son derece ekonomiktir. Uygulandığı andan itibaren verilen tavsiyelere uyarsanız hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Protez saç fiyatları saçınızın seyrekliğine uygulanacak alanın ölçülerine göre değişmektedir. Bu konuda en sağlıklı bilgiyi uygulama yaptırtacağınız merkezden alabilirsiniz. www.protezsac.org      

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı