Davutoğlu: Avrupa hepimizin ortak evidir

Davutoğlu: Avrupa hepimizin ortak evidir
Davutoğlu: Avrupa hepimizin ortak evidir Admin
Bu içerik 122 kez okundu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenecek Türkiye ile AB arasındaki zirve öncesinde gazetecilere kısa bir açıklama yaptı.

 

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

 

'BU BAŞLANGIÇ DEĞİL, UZUN SÜREDİR DEVAM EDEN SÜRECİN CANLANDIRILMASI'

“Avrupa Birliği ile çok önemli bir görüşme yapacağız. 29 ülkenin Devlet Başkanı buraya gelecek. Bugün tarihi bir gün ve AB’ye giriş süreci dahil, Türkiye ile ilişkiler daha da canlanacak" diyen Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dün bildiğiniz üzere, yeni hükümetimiz kurulduktan sonra programımızı imzaladım ve yarın güven oylaması yapılacak. Bugün AB liderleriyle birlikte kıtamızın geleceği için ekonomik krizleri konuşacağız ve aynı zamanda coğrafi, jeopolitik sorunları ele alacağız. Bunların içerisinde tabii ki göç konusu da var. Bu aslında yeni bir başlangıç değil uzun süredir devam eden bir sürecin tekrar canlandırılması. Avrupa hepimizin ortak evidir."

DAVUTOĞLU, TUSK VE JUNCKER'LE GÖRÜŞÜYOR

Davutoğlu zirve öncesinde AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile bir araya geldi. Davutoğlu'nun, Tusk ve Juncker ile görüşmesi basına kapalı gerçekleşiyor.

Ahmet Davutoğlu Avrupa Birliği Donald Tusk Jean Claude Juncker Türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli Kent Konseyi’nde seçim heyecanı
Denizli Kent Konseyi’nde seçim heyecanı
Denizli'de 1470 kursiyerden 3735 eser
Denizli'de 1470 kursiyerden 3735 eser