Daha sıkı olmanın faydaları politikası

Daha sıkı olmanın faydaları politikası
Daha sıkı olmanın faydaları politikası Admin
Bu içerik 13643 kez okundu.

 

Bakanlık kaynaklarına göre, Maliye Bakanlığı devlet nakit rezervleri hızlı bir şekilde küçüldüğünden ve ancak haziran sonuna kadar yeterli kalacağından koronavirüs faydalarından yararlanıyor. Yetkili, önümüzdeki haftalarda, ödemesi henüz belirlenmemiş olan şartları gerektiren Avrupa İstikrar Mekanizmasının nakit tamponuna başvurmaktan kaçınmak için maliye politikasının sıkılaşacağını da sözlerine ekledi.

Hükümet, devlet memurlarını ve emeklileri vergi indirimlerinden muaf tutacaktır ve işçilere destek sürdürülecekse, sözleşmenin askıya alınma günlerine göre verilecektir.

Ayrıca, vergi ve sosyal güvenlik yükümlülüğü askıya alınmasının 31 Ağustos'tan sonra yenilenmesi söz konusu olmayacak ve bu da yalnızca açıklanan önlemlere zaten dahil olanları ilgilendirecektir.

Hükümet politikası şu andan itibaren ekonomik faaliyetlerin kademeli olarak yeniden başlaması, esas olarak işletmeleri güçlendirmek ve yeni sözleşme askıya alma işlemlerinden (bütçeyi tüketen) kaçınmak olduğu için, çok fazla çalışanı değil, esas olarak şirketleri desteklemeye yönelik önlemlere odaklanacaktır. işten çıkarmalar gibi.

Üst düzey bir Maliye Bakanlığı görevlisi, “Hedefimiz, bugünkü nakit rezervleri ile birlikte nakit rezervleri ile birlikte krizin sonuna ulaşmak ve her durumda ESM kaynaklarını ilk kullanan biz olmayacağız” diyor. Ne de olsa, Yunanistan'ın yeni ESM kaynaklarından aldığı pay çok küçük, sadece 3,7 milyar avro iken, kriz ayda 5 milyar avroya mal oluyor.

Bakanlık, her bir işçinin sözleşmenin askıya alınma günlerini dikkate alarak, bildirilerin dağıtılma şeklini değiştiriyor.

Bugüne kadar, askıya alma süresine bakılmaksızın nakit kredilendirildi, bu nedenle Mayıs ayında (önlem uygulanmaya devam ederse) tüm ayın askıya alınması için 532 avro, ancak 10 günlük askıya alma için sadece 177 avro ve 354 avro olacak. 20 gün boyunca.

Aynı yetkili ayrıca, gelir vergisi ve Tek Mülkiyet Vergisinde (ENFIA) indirimlerle ilgili bir sonraki önlemlerin hedef alınacağını ve kamu görevlilerini ve emeklileri kesinlikle hariç tutacağını belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi