Daha fazla yatırımcı için Altın Vizeler

Göç Politikaları Bakanlığı, Parlamentoda, Avrupa Birliği dışındaki yatırımcılara mülkiyet sektörünün ötesinde oturma izni verilmesini öngören bir düzenlemeyi masaya yatırıyor. Bir Yunan bankasında 400 bin euroluk bir depozito.

Daha fazla yatırımcı için Altın Vizeler
Daha fazla yatırımcı için Altın Vizeler Admin
Bu içerik 406 kez okundu.

 

Golden Visa, sahiplerinin ve ailelerinin Avrupa Birliği'nde herhangi bir yerde kalmasına izin veren beş yıllık bir oturma izni gerektirmektedir.

Söz konusu değişiklik, özellikle aşağıdaki yatırımlardan en az birini yapan AB üyesi olmayan bir ülkenin Yunanistan'a girişine ve ikametine izin verecektir:

- Yunanistan merkezli bir şirkette (portföy yatırım şirketleri ve gayrimenkul yatırım şirketleri hariç) en az 400 bin avro yatırım yapılması.

- Bir hisse sermayesi artışında hisseleri iktisap ederek, yalnızca Yunanistan'da yatırım yapmayı amaçlayan bir gayrimenkul yatırım şirketine en az 400 bin avro yatırım yapılması.

- Yalnızca bir şirkete ait olan veya Yunanistan'da bulunan şirketlere ait hisseleri satın almak için bir işletme şirketindeki en az 400 bin avroluk yatırım.

- Yunan devlet tahvillerinin yerel bir kredi kurumundan devralınması, en az üç yıl öncesine kadar en az 400 bin avro harcıyor.

- Bir Yunan kredi kurumunda, belirli bir süre için sabit bir emirle en az 12 aylık bir süre depozitine en az 400.000 avro yerleştirilmesi.

- Düzenlenmiş piyasalarda işlem gören asgari toplam 800 bin avro, şirket tahvili veya Yunan devlet tahvillerine yatırım yapılması.

- Yunanistan'da veya başka bir AB ülkesinde, Yunanistan'da belirli şartlar altında münhasıran gayrimenkul yatırımına yönelik alternatif bir yatırım kuruluşunda en az 400 bin avro paya sahip hisse yatırımı.

Başvuruların incelenmesi için yetkili makam ve üçüncü ülke vatandaşlarına ve ailelerine oturma izni verme veya yenileme kararı, bakanlığın Göç Politikası Departmanı olacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U17 Milli Takımı'nda ilk hedef Elit Tur'a katılmak
U17 Milli Takımı'nda ilk hedef Elit Tur'a katılmak
Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur programı açıklandı
Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur programı açıklandı