Cumhurbaşkanlığı adayı İnce, Erdoğan'ı 'İsrail'le gizli anlaşmalar' yapmakla suçluyor

Ana muhalefetteki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 'nin cumhurbaşkanlığı adayı Muharrem İnce , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı " İsrail'le gizli anlaşmalar yapmakla" suçladı ve bir kez daha televizyonda tartışmaya zorladı.

Cumhurbaşkanlığı adayı İnce, Erdoğan'ı 'İsrail'le gizli anlaşmalar' yapmakla suçluyor
Cumhurbaşkanlığı adayı İnce, Erdoğan'ı 'İsrail'le gizli anlaşmalar' yapmakla suçluyor Admin
Bu içerik 270 kez okundu.

 

“İsrail ile gizli bir anlaşma imzaladın mı? Evet, yaptın, ”İnce, Karadeniz sahil kenti Ordu'da 13 Haziran'da yapılan seçim mitinginde söyledi.

Cumhurbaşkanı, dış politika sorunları konusunda hiçbir tecrübesi olmadığını belirttikten sonra, Erdoğan'ın İsrail politikasına bir dizi soru yöneltmiştir . İnce, Erdoğan'ı İsrail hakkında “kamuoyunu aldatmak” suçlamasıyla iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) sert diplomatik söylemlere rağmen İsrail'de kârlı bir iş yapmaya devam ediyor .

“ İsrail ile petrol ticareti devam ediyor mu? Evet öyle. İsrail'den tohum almaya devam ediyor musunuz ? Evet yaparsın. İsrail mallarını boykot etmemek için okullara bir talimat gönderdiniz mi? Evet, yaptın ”dedi.

Türkiye'nin hâlâ İsrailliler ülkede turizm için vize almak zorunda muaf ise Filistinli vatandaşlara vize uygular, İnce suçlayarak ekledi Erdoğan'ı ait “boş konuşma.”

Yakın tarihli bir mitingde Erdoğan , 2009 başlarında Davos'taki bir forumda, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in aleyhindeki "bir dakika" tepkisi nedeniyle küresel çapta ünlü olduğunu söyledi.

“ Erdoğan’ın İsrail’in politikalarını benimle televizyonda tartışması için arıyorum . Neden kabul etmiyorsun? Sen korkak mısın? ”Dedi.

İnce, Erdoğan’ı Suriye’nin siyasetine da vurdu ve Türkiye’de yaşayan üç milyondan fazla mültecinin sebebi olduğunu söyledi.

Suriyeli mültecilere 40 milyar dolar harcamamayacağım… BM, yakın tarihte Suriye'deki İdlib vilayetindeki durumdan bahsederek, 2,5 milyon Suriyeli'nin Türkiye'ye akabileceğini söyleyerek yeni bir açıklama yaptı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yunanistan turizm markasını güçlendiriyor
Yunanistan turizm markasını güçlendiriyor
Yunan Filateli Derneği, Atina NOTOS 2021'i ağırlamaya hazırlanırken bir ilgi dalgası görüyor
Yunan Filateli Derneği, Atina NOTOS 2021'i ağırlamaya hazırlanırken bir ilgi dalgası görüyor