Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kobani Hakkında ki Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kobani Hakkında ki Açıklamaları

      Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kobani Hakkında ki Açıklamaları
      Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kobani Hakkında ki Açıklamaları Harun antepli
Bu içerik 0 kez okundu.

                         

                Son dakika gelişmeleri olarak yayınlanmaya devam eden Kobani hakkında ki haberler dünyadan haberler arasında da en çok takip edilen konulardan biri olmayı başardı. Erdoğan Kobani’de ortaya çıkan eylemlerin, asıl niyetinin ve hedefinin çok farklı olduğu açıklamasını yaptı.

                Recep Tayyip Erdoğan, yapılan bu eylemlerle Kobani’ye destek adı altında şiddet eylemleri yapılmaya çalışıldığını yani gerçek amacın çok farklı olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanlığının sitesinden yapılan açıklamada da, ‘’Suriye’nin Kobani kasabasına yönelik terör saldırıları bahane edilerek, Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden sahnelenen şiddet eylemleri ve yaşanan can kayıpları en büyük üzüntü kaynağımızdır’’dedi.

                Açıklamalarına devam eden Erdoğan; hem can kayıplarının hem de maddi kayıpların yaşanması ve bu gibi zararlar verilmesi özellikle de okullara, kamu binalarına, esnaf dükkânlarına, resmi araçlara, Kızılay araçlarına hatta belediye otobüslerine saldırılıp yağmalanması tamamen amacın farklı olduğunun kanıtlarıdır açıklamasını yaparak tüm bu eylemlerin Kobani meselesi ile alakasının olmadığını belirtti. Politikada yaşanan bu tür eylemlerde hem geçmiş tarihte hem de bugün tüm saldırıların bertaraf edileceği de açıklamalarına ekledi. Ayrıca terörün karşısında olunduğunun altı çizdi. Ülkemizin insani yardımlar konusunda her zaman duyarlı bir ülke olduğu hatta Kobani’den ülkemize kaçan iki yüz bin kişiye sınırlarını açtığı ve onlara çok şefkatli davranıldığını belirten Erdoğan böyle bir dönem içerisinde sergilenen iyi niyetin asla istismar edilmesine imkân verilmeyeceği de belirterek bu saldırılarla hukuk çerçevesinde mücadele edileceğini bildirdi. Amaç ve hedeften sapan insanların oynadığı bu oyunun çözüm sürecini sabote etme amacı taşıdığı belirtilerek huzur ortamını bozma amacı taşıdığını da açıkladı. Ve Erdoğan son olarak, tüm bu sebeplerden dolayı vatandaşın bu oyunlara gelmeyeceğine sabır ile sağduyu göstereceğine olan inancının tam olduğu açıklamasını yaptı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çağla Yılmaz     2017-06-09 Keçiören'in en kaliteli öğretmen kadrosu Uğur Temel Lİsesi'n de diyebilirim.
Hakan06     2017-06-09 Keçiören Uğur Temel Lisesi'nin bu sene öğrencisiydim.Gazi Anadolu Lisesi'nden geçiş yaptım. KeçiörenUğur Temel Lİsesi'nin denemelerine girdikçe çok konu eksiğimin olduğunu gördüm. Öğretmenlerim sağolsun çok yardımcı oldular. Konu eksiğim kalmadı. Hangi sorumu götürsem çözdüler. Yarın LYS var ve ben kendimi hazır hissediyorum. İyi ki varsın Keçiören UĞUR Temel Lİsesi diyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın en güzel evi
Dünyanın en güzel evi
Sahte haberler tarihi
Sahte haberler tarihi