Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kobani Hakkında ki Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kobani Hakkında ki Açıklamaları

      Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kobani Hakkında ki Açıklamaları
      Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kobani Hakkında ki Açıklamaları Harun antepli
Bu içerik 0 kez okundu.

                         

                Son dakika gelişmeleri olarak yayınlanmaya devam eden Kobani hakkında ki haberler dünyadan haberler arasında da en çok takip edilen konulardan biri olmayı başardı. Erdoğan Kobani’de ortaya çıkan eylemlerin, asıl niyetinin ve hedefinin çok farklı olduğu açıklamasını yaptı.

                Recep Tayyip Erdoğan, yapılan bu eylemlerle Kobani’ye destek adı altında şiddet eylemleri yapılmaya çalışıldığını yani gerçek amacın çok farklı olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanlığının sitesinden yapılan açıklamada da, ‘’Suriye’nin Kobani kasabasına yönelik terör saldırıları bahane edilerek, Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden sahnelenen şiddet eylemleri ve yaşanan can kayıpları en büyük üzüntü kaynağımızdır’’dedi.

                Açıklamalarına devam eden Erdoğan; hem can kayıplarının hem de maddi kayıpların yaşanması ve bu gibi zararlar verilmesi özellikle de okullara, kamu binalarına, esnaf dükkânlarına, resmi araçlara, Kızılay araçlarına hatta belediye otobüslerine saldırılıp yağmalanması tamamen amacın farklı olduğunun kanıtlarıdır açıklamasını yaparak tüm bu eylemlerin Kobani meselesi ile alakasının olmadığını belirtti. Politikada yaşanan bu tür eylemlerde hem geçmiş tarihte hem de bugün tüm saldırıların bertaraf edileceği de açıklamalarına ekledi. Ayrıca terörün karşısında olunduğunun altı çizdi. Ülkemizin insani yardımlar konusunda her zaman duyarlı bir ülke olduğu hatta Kobani’den ülkemize kaçan iki yüz bin kişiye sınırlarını açtığı ve onlara çok şefkatli davranıldığını belirten Erdoğan böyle bir dönem içerisinde sergilenen iyi niyetin asla istismar edilmesine imkân verilmeyeceği de belirterek bu saldırılarla hukuk çerçevesinde mücadele edileceğini bildirdi. Amaç ve hedeften sapan insanların oynadığı bu oyunun çözüm sürecini sabote etme amacı taşıdığı belirtilerek huzur ortamını bozma amacı taşıdığını da açıkladı. Ve Erdoğan son olarak, tüm bu sebeplerden dolayı vatandaşın bu oyunlara gelmeyeceğine sabır ile sağduyu göstereceğine olan inancının tam olduğu açıklamasını yaptı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
U19 Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası Finalleri aday kadrosu açıklandı
U19 Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası Finalleri aday kadrosu açıklandı
Cüneyt Çakır, Rusya-Mısır müsabakasında 4. Hakem olarak görev yapacak
Cüneyt Çakır, Rusya-Mısır müsabakasında 4. Hakem olarak görev yapacak