Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Flaş Rıza Zarrab Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyaca ünlü haber ajansı Reuters’a yaptığı açıklamalarda ABD’de tutuklu işadamı Rıza Zarrab ile ilgili önemli noktalara değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Flaş Rıza Zarrab Açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Flaş Rıza Zarrab Açıklaması ahmet
Bu içerik 57 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Reuters’a yaptığı açıklamalarda Amerika Birleşik Devletleri’nde tutuklu olan işadamı Rıza Zarrab ve Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla hakkında kendisine sorulan bir soruya şu şekilde cevap verdi: “Mayıs ayındaki ABD ziyaretimde Başkan Trump ile ikili ilişkiler, Suriye, Irak, terörle mücadele konularını değerlendireceğiz.Atacağımız adımlardan biri de Rıza Zarrab ile ilgili olacak.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Zarrab ile ilgili olarak açıklamalarına devam etti:  “Zarrab babamın oğlu değil ama benim bir vatandaşım. Eğer varsa bir suçu Adalet Bakanlığı'na dosyası iletilir, yoksa hemen bazı şeyler uydurularak tutuklanırsa, vatandaşına sahip çıkamayan ülke konumuna düşeriz. Hakan Bey (Halkbank Genel Müdür Yardımcısı) ise şu ana kadar ABD'ye yedi kez girip çıkmıştır, herhangi bir şey yokken, son anda böyle bir şeyin ona uygulanmış olması, art niyetli bazı girişimlerin olduğunu göstermektedir. Burada da biz tabi FETÖ ile ilgili bağlantıların olduğunu hissediyor ve görüyoruz. Bu oyunun bozulması gerekiyor. Halk Bankası'nın tuttuğu avukatlar var. Devlet olarak bizi işin içine sokmak isteyenler var. Bu konuda Sayın Başkan'la görüşmelerimiz olacak. FETÖ liderinin 400 dönümlük arazide misafir ediliyor olması düşündürücüdür. İdari olarak tutuklanmaması veya gözaltına alınmaması düşündürücüdür. Bunları Sayın Trump ile paylaşacağız.”

Kaynak : Habermat.com

http://www.habermat.com/haber/995/cumhurbaskani-erdogandan-flas-riza-zarrab-aciklamasi.html

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
HAKAN     2018-10-09 modazzo pişpmanlıktır
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin