Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancıların 'para birimi üzerinden oyun oynadığını' iddia ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , bir kez daha karanlık yabancı güçlerin, 24 Haziran 'da yapılan resmi seçimlerden sonra "skoru dengelemeye" söz vererek "para birimleriyle oynayarak" Türkiye ekonomisini "manipüle etmeye" çalıştığını bir kez daha iddia etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancıların 'para birimi üzerinden oyun oynadığını' iddia ediyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancıların 'para birimi üzerinden oyun oynadığını' iddia ediyor Admin
Bu içerik 214 kez okundu.

 

Erdoğan, 5 Haziran'da Sakarya ilindeki bir mitingde yaptığı açıklamada, “Türkiye'nin ekonomisi, her alanda, gelişmiş ülkelerin çok ötesinde” dedi.

Yetkili, iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) ilk defa iktidara geldiğini ancak şu an 162 milyar dolara ulaştığını belirterek, ülkenin ihracatının hacmi 36 milyar dolardı.

“Türkiye'yi yüzde 5,7'lik bir büyüme oranına sahip bir ülke haline getirdik” diyen Erdoğan, Merkez Bankası'nın döviz rezervlerinin AKP'ye geldiği sırada 27,5 milyar dolara ulaştığını ancak bunların şimdi 110 milyar dolar olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı, "Son zamanlarda bir düşüş yaşadık ve tekrar ilerlememiz gerekiyor," dedi.

“2002 yılında Türkiye'de 91 bin araba satıldı, ancak geçen yıl rakam 723.000 idi. Yılda 1,09 milyon adet buz dolabı satıldı ancak şimdi 3,11 milyar dolara yükseldi. Her evin bir buzdolabı varsa, o zaman bir refah seviyesi vardır. Eğer bir arabanız varsa, refahınız var ”diye ekledi.

Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimlerine ana muhalefetteki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adayı Muharrem İnce'yi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun “ekonomi hakkında bilgi eksikliği” nedeniyle çarptı.

Aynı zamanda İkinci Ordu Komutanlığı Komutanı Orgeneral Abdülkadir Metin Temel'in Erdoğan'ın bir seçim etkinliğinde askeri üniformasını giyerken alkışlanmasına itiraz eden İnce'yi de darp etti.

Erdoğan, Suriye'nin Afrin eyaletinde “teröristlere karşı savaştığı” son “Operasyon Zeytin Şubesi” nde bir komutan olduğunu hatırlattı. Temel, resmi olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir miting düzenlediği ve bir iftarda konuştuğu doğudaki Malatya eyaletinde kuruldu. 31 Mayıs'ta yemek.

Bu arada Cumhurbaşkanı, geçtiğimiz ay Kürt meselesi odaklı Halk Demokratik Partisi'nin (HDP) hapisteki adayı Selahattin Demirtaş'ı ziyareti sırasında İnce'yi eleştirdi.

“Temel'in] apoletlerini soyup Demirtaş'a bağlayacak mısın?” Diye sordu Erdoğan.

“Vatandaşlarımın 53'ü öldüren biri bu ülkede başkanlık adayıdır. Bu Muharrem de onu ziyaret ediyor ... Bir terörist başkan olamaz. Kürt kardeşlerim bu oyunu kıracak ”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yunanistan turizm markasını güçlendiriyor
Yunanistan turizm markasını güçlendiriyor
Yunan Filateli Derneği, Atina NOTOS 2021'i ağırlamaya hazırlanırken bir ilgi dalgası görüyor
Yunan Filateli Derneği, Atina NOTOS 2021'i ağırlamaya hazırlanırken bir ilgi dalgası görüyor