Cuma Mesajları

Evrensel olarak düşündüğümüzde geniş din mezhepleri bulunmaktadır. Müslümanlık, Hristiyanlık, Yahudilik, Sünnilik, Kataloliklik ve daha birçok din veya mezhep sayabiliriz.

Cuma Mesajları
Cuma Mesajları seobaz
Bu içerik 0 kez okundu.

Evrensel olarak düşündüğümüzde geniş din mezhepleri bulunmaktadır. Müslümanlık, Hristiyanlık, Yahudilik, Sünnilik, Kataloliklik ve daha birçok din veya mezhep sayabiliriz. Bu din veya mezheplerin ise belirli bir ibadet günleri, ayları bulunmaktadır.

Müslümanlığın da birçok ibadet günleri, ayları bulunmaktadır. Ancak en çok tekrarlanan ve hiçbir zaman değerini kaybetmeyen Cuma günü Müslümanlık inancına sahip insanların en önemli günü olmuştur.  Bu gün içerisinde bu güne özel Cuma namazı kılınır, cumanın ehemmiyet ve hikmeti ile alakalı bilgiler mesajlara güzel bir dil ile yazılıp sevenler ile paylaşılır.

Peki, Cuma günleri mesaj atmalarının sebebini hiç düşündünüz mü? Bunun sebebi insanların aralarında ki iletişimi az da olsa kuvvetlendirmek için ibadetlerini hep beraber yapmak için kimi zaman hatırlatmak için mesela örnek vermek gerekirse; Rabbim birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin.  Hayırlı cumalar. Mesela bu mesajda birlik çağırısı yapıyor biz Müslümanlar olarak her zaman birlik ve beraberlik olması dileğiyle gibi bir anlam çıkarabiliriz. Cuma mesajları her zaman bizim için hayatımızda önemli faktör olarak rol oynayacaktır. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ebru     2017-08-20 Fitolseni nerden alabilirim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
16 yaşındaki Yunus, Uluslararası Microsoft Yarışmasında 3.lükte Bulundu
16 yaşındaki Yunus, Uluslararası Microsoft Yarışmasında 3.lükte Bulundu
Sahil Güvenlik, Gavdos'un Güneyindeki Tehlikedeki Mülteci Yelkenli bulur
Sahil Güvenlik, Gavdos'un Güneyindeki Tehlikedeki Mülteci Yelkenli bulur
beylikdüzü escort