Cuma Mesajları

Evrensel olarak düşündüğümüzde geniş din mezhepleri bulunmaktadır. Müslümanlık, Hristiyanlık, Yahudilik, Sünnilik, Kataloliklik ve daha birçok din veya mezhep sayabiliriz.

Cuma Mesajları
Cuma Mesajları seobaz
Bu içerik 0 kez okundu.

Evrensel olarak düşündüğümüzde geniş din mezhepleri bulunmaktadır. Müslümanlık, Hristiyanlık, Yahudilik, Sünnilik, Kataloliklik ve daha birçok din veya mezhep sayabiliriz. Bu din veya mezheplerin ise belirli bir ibadet günleri, ayları bulunmaktadır.

Müslümanlığın da birçok ibadet günleri, ayları bulunmaktadır. Ancak en çok tekrarlanan ve hiçbir zaman değerini kaybetmeyen Cuma günü Müslümanlık inancına sahip insanların en önemli günü olmuştur.  Bu gün içerisinde bu güne özel Cuma namazı kılınır, cumanın ehemmiyet ve hikmeti ile alakalı bilgiler mesajlara güzel bir dil ile yazılıp sevenler ile paylaşılır.

Peki, Cuma günleri mesaj atmalarının sebebini hiç düşündünüz mü? Bunun sebebi insanların aralarında ki iletişimi az da olsa kuvvetlendirmek için ibadetlerini hep beraber yapmak için kimi zaman hatırlatmak için mesela örnek vermek gerekirse; Rabbim birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin.  Hayırlı cumalar. Mesela bu mesajda birlik çağırısı yapıyor biz Müslümanlar olarak her zaman birlik ve beraberlik olması dileğiyle gibi bir anlam çıkarabiliriz. Cuma mesajları her zaman bizim için hayatımızda önemli faktör olarak rol oynayacaktır. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çağla Yılmaz     2017-06-09 Keçiören'in en kaliteli öğretmen kadrosu Uğur Temel Lİsesi'n de diyebilirim.
Hakan06     2017-06-09 Keçiören Uğur Temel Lisesi'nin bu sene öğrencisiydim.Gazi Anadolu Lisesi'nden geçiş yaptım. KeçiörenUğur Temel Lİsesi'nin denemelerine girdikçe çok konu eksiğimin olduğunu gördüm. Öğretmenlerim sağolsun çok yardımcı oldular. Konu eksiğim kalmadı. Hangi sorumu götürsem çözdüler. Yarın LYS var ve ben kendimi hazır hissediyorum. İyi ki varsın Keçiören UĞUR Temel Lİsesi diyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın en güzel evi
Dünyanın en güzel evi
Sahte haberler tarihi
Sahte haberler tarihi