Çocuklara, devlet okullarında salata barlarını nasıl kullanabilirim?

Ulusal bir girişim sayesinde, ülke genelindeki devlet okullarında salata barları görülüyor. Şimdi bir araştırmacı, çocukları onlardan nasıl yeneceğini göstermeye çalışıyor.

Çocuklara, devlet okullarında salata barlarını nasıl kullanabilirim?
Çocuklara, devlet okullarında salata barlarını nasıl kullanabilirim? Admin
Bu içerik 71 kez okundu.

 

Ulusal bir girişim sayesinde, ülke genelindeki devlet okullarında salata barları görülüyor. Şimdi Brigham Young Üniversitesi araştırmacıları, çocukların onlardan nasıl yenecekleri konusunda çivileme çalışıyor.

BYU sağlık bilimleri profesörü Lori Spruance, devlet okullarında salata barlarının etkisini araştırıyor ve faydalı bir ipucu buldu: gençler iyi, eski moda pazarlamaya maruz kaldıklarında salata çubuklarını kullanmaya daha yatkın. Yüksek salata barıyla pazarlama yapan okullarda öğrencilerin yaklaşık üç kat daha fazla kullanma imkânı vardır.

Spruance, "Amerika Birleşik Devletleri'ndeki çocuklar ve ergenler ulusal olarak önerilen meyve ve sebze seviyelerini tüketmiyor" dedi. "Kanıtlar, okullardaki salata barlarının büyük farklılıklar gösterebileceğini ve amacımız çocukların bunları kullanmalarını sağlamaktır" dedi.

Salatalar Çubuklarını Okullara Taşımak İçin Girişimi girişimi uyarınca, yaklaşık 4.800 salata barları ülkenin her yerindeki devlet okullarında açıldı. Lise öğrencilerinin yaklaşık yüzde 50'si okullarda salata barlarına, ortaokul çocuklarının yüzde 39'una ve ilkokul çağındaki çocukların yüzde 31'ine erişebiliyor.

Sağlık Eğitimi ve Davranış alanında yayınlanan Spruance'ın çalışması , New Orleans'taki 12 devlet okulundaki öğrencilerin salata barını izledi. Tulane Üniversitesi'nden spruans ve ortak çalışanlar öğrencilere yönelik anketler düzenledi ve kişisel ziyaretlerle okul ortamını izledi.

Ortaokul öğrencileri arasında daha iyi pazarlama geliştirilmiş salata bar kullanımı buldular, aynı zamanda kız öğrencilerin salata çubuklarını erkek öğrencilerden daha sık kullandıklarını ve sağlıklı gıdaları tercih eden çocukların daha sık kullandıklarını gördüler.

Spruance, "Bir salata bar programının değeri öğrencilerin aslında salata çubuğunu kullanıp kullanmamasına bağlı" dedi. Ancak, daha az sayıda araştırma, bunun daha etkili bir şekilde nasıl yapılacağını incelemiştir. "

Başarılı bir salata barı pazarlama çabalarına örnek olarak, salata barını tanıtan işaretler, okul yayınları ve bültenlerdeki bilgiler ve bir okulun dijital varlığı üzerine salata çubuğu için fişler yer alıyordu.

Spruance, okulların ebeveynleri okul yemek ortamını iyileştirme çabalarına gösterdiğini, örneğin bültenler veya ebeveyn öğretmen konferansları vasıtasıyla ebeveynlere ulaşmalarını öneriyor. Elbette, evde sağlıklı seçenekler sunmanın en büyük farkı olduğunu söylüyor.

Spruance, "Çok çaba ve zaman gerektiriyor, ancak çoğu çocuk ve ergen, yemek yemeleri için tekrar tekrar yemek yemelerini istiyor" dedi. "Bir çocuğun evde okulda servis edilen gıdalara maruz kalması durumunda, çocuğun bu meyveleri veya sebzeleri okula gitme olasılıkları daha yüksek olabilir."

Spruance'ın araştırması, öğrencilerin normal sunum çizgisine dahil oldukları takdirde salata çubuklarını kullanma olasılıklarının arttığını gösteren önceki çalışmaların sonucunda oluşturulmuştur.

Ülke çapında devlet okullarında salata barlarından servis edilen 2,401 bin 500 çocuk var. Bununla birlikte, şu anda sadece iki Utah kamu okulunda Let's Move inisiyatifi tarafından finanse edilen salata barları bulunmaktadır.

Kaynak:

Brigham Young Üniversitesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHP'nin yerel seçimdeki başkan adayları açıklandı!
MHP'nin yerel seçimdeki başkan adayları açıklandı!
Avrupa Komisyonu eski ELSTAT şefi olan desteğini yineledi
Avrupa Komisyonu eski ELSTAT şefi olan desteğini yineledi