Çıplak köstebek fare süper güçleri, ölümcül bir semender hastalığı ve yazma için alternatifler

Bilim , Mart ayı bilimini dünya çapında kapsamaktadır. Gününüzdeki canlı yayınımıza göz attığınızdan emin olun ve yürüyüşümüzle ilgili tüm hikayelerimizi de görün.

Çıplak köstebek fare süper güçleri, ölümcül bir semender hastalığı ve yazma için alternatifler
Çıplak köstebek fare süper güçleri, ölümcül bir semender hastalığı ve yazma için alternatifler Admin
Bu içerik 97 kez okundu.

 

Bu yeni sistemle, bilim adamları bir daha asla bir hibe başvurusu yapmak zorunda kalmazlar

Neredeyse her bilim adamı kabul eder: Araştırma fonlarına başvurmak bir sürüklenme. İyi bir teklif yazmak aylar sürebilir ve para kazanma şansı genellikle zayıf olur. Bu arada, finansman kurumları, giderek artan zaman ve para harcayarak artan uygulama yığınlarını gözden geçirir. Bu nedenle iki araştırmacı, "kendi kendine örgütlü fon tahsisi" öneriyor; bunlar başvuruları ve incelemeleri ortadan kaldıran radikal olarak farklı bir sistem; Bunun yerine, bilim adamları sadece birbirlerine para vereceklerdi.

Kendi kendine öğretilen yapay zeka, doktorları kalp krizlerini tahmin etmeyi engelliyor

Doktorların hastanın sağlığını öngörmek için bir sürü araçları var. Fakat -sana anlatacakları gibi- insan vücudunun karmaşıklığına uymuyorlar. Özellikle kalp krizi tahmin etmek zordur. Şimdi, bilim adamları, kendilerini öğretebilen bilgisayarların, standart tıp kılavuzlarından daha iyi performans gösterebildiklerini ve tahmin oranlarında önemli oranda arttığını gösterdi. Uygulanırsa, yeni yöntem yılda binlerce, hatta milyonlarca hayat kurtarabilir.

Dev kurbağalar, sülfür lagünlerinde saklandığını keşfetti

Filipinler, Mindanao'daki eski günlük depolama havuzunun karanlık deniz çamuruna 3 metre kazınırken, bilim adamları, daha önce sadece 1 ila 1.5 metre uzunluğunda kalsiyum karbonat kabukları bıraktığı bilinen 5 canlı örneği keşfettiler. Araştırmacılar, tebeşirli bir tüpün sonunda dikkatlice parçalayarak, devasa gemi solucanı Kuphus polythalamia'nın ilk canlı örneği olan gövdeden sızan uzun, siyah, solucan gibi bir kütle buldu .

Çıplak köstebek, oksijensiz olarak 18 dakika hayatta kalabilir. İşte böyle yapıyorlar.

Çıplak köstebek fareleri laboratuar hayvanlarının süper kahramanlarıdır. Yaşlanma belirtileri göstermezler, bazı ağrılara karşı dirençlidirler ve hemen hemen hiç kanser olmazlar. Şimdi, bilim adamları bir başka süper güç keşfettiler: Hayvanlar oksijensiz olarak 18 dakikadan fazla hayatta kalabiliyor. Bunu, esas olarak, bir yakıttan diğerine geçerek bedenlerini değiştirerek yapıyorlar-insanların inmelerine ve kalp krizlerine karşı savaşmanın yeni yollarını gösterecek bir strateji.

Ölümcül bir semender hastalığı daha korkutucu oldu.

Avrupa'nın en büyük ve en iyi bilinen meşe palamudu türü yangın meşalesi ölümcül bir mantara kurban gidecek ve yeni araştırmalar bilim insanlarını geleceği konusunda daha kötümser yapıyor. Belçika'daki bir nüfusun 2 yıllık bir çalışması, artık tamamen silinmişti, bu amfibianların mantar için bağışıklık geliştiremediğini umduğunu açıkladı. Daha da kötüsü, mantar, aylarca suda hayatta kalabilen ve kuşların ayağına yapışarak, kıtaya hızla yayılmasını sağlayacak sağlam bir spor oluşturduğu ortaya çıkıyor. Her ikisi de hastalığa dirençli diğer iki çeşit amfibi, son derece bulaşıcı sporlar için taşıyıcı olarak görev yapıyor.

Kaynak: Bilimsel topluluk
DOI: 10.1126 / science.aal1093

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHP'nin yerel seçimdeki başkan adayları açıklandı!
MHP'nin yerel seçimdeki başkan adayları açıklandı!
Avrupa Komisyonu eski ELSTAT şefi olan desteğini yineledi
Avrupa Komisyonu eski ELSTAT şefi olan desteğini yineledi