Çin Seddi'nin savaş için yapılmayan kısmı

İsrailli bir arkeolog 9 Haziran'da Çin Seddi'nin kuzey kesiminin işgalci orduları engellemek için değil, sivil hareketi izlemek için inşa edildiğini söyledi.

Çin Seddi'nin savaş için yapılmayan kısmı
Çin Seddi'nin savaş için yapılmayan kısmı Admin
Bu içerik 6799 kez okundu.

 

Araştırmacılar, Büyük Duvar'ın 740 kilometrelik (460 mil) Kuzey Hattı'nı ilk kez tam olarak eşleştirdiklerinde, bulguları önceki varsayımlara meydan okudu.

Kudüs İbrani Üniversitesi'nden Gideon Shelach-Lavi, iki yıllık çalışmayı yöneten "Araştırmamızdan önce çoğu insan duvarın amacının Cengiz Han'ın ordusunu durdurmak olduğunu düşünüyor" dedi.

Ancak daha çok Moğolistan'da bulunan Kuzey Hattı, vadilerden esen rüzgarlar nispeten düşüktür ve yollara yakındır ve askeri olmayan işlevlere işaret eder.

Shelach-Lavi, "Sonuç olarak, daha çok insanların ve hayvanların hareketlerini izlemek ya da engellemekle ilgiliydi.

İnsanların bir ortaçağ soğuk büyüsü sırasında daha sıcak güney meralar arıyor olabileceğini öne sürdü.

Binlerce kilometre boyunca uzanan bölümlere ayrılan Büyük Duvar'ın inşası, ilk olarak MÖ 3. yüzyılda başladı ve yüzyıllar boyunca devam etti.

Efsanevi Moğol fatihine atıfta bulunarak "Cengiz Han'ın Duvarı" olarak da bilinen Kuzey Hattı, 11. ve 13. yüzyıllar arasında dövülerek toprakla inşa edilmiş ve küçük kümelerde 72 yapı ile noktalı.

Shelach-Lavi ve İsrail, Moğol ve Amerikalı araştırmacılar ekibi, duvarı haritalamak ve tarihleri ​​tespit etmeye yardımcı olan eserler bulmak için dronlar, yüksek çözünürlüklü uydu görüntüleri ve geleneksel arkeolojik araçlar kullandı.

Devam eden çalışmadan elde edilen bulguları Antik Çağ dergisinde yayınlanan Shelach-Lavi'ye göre, Northern Line çağdaş bilim adamları tarafından büyük ölçüde göz ardı edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi