Cildinizin Yenilenmesi İçin Yapılan İşlemler

Cildinizin Yenilenmesi İçin Yapılan İşlemler
Cildinizin Yenilenmesi İçin Yapılan İşlemler Admin
Bu içerik 94 kez okundu.

 

FRAKSİYONEL RADYOFREKANS NEDİR VE NASIL YAPILIR?

 

            Diğer adı Scarlet olan Fraksiyonel Radyofrekans son teknoloji ile geliştirilen yeni bir sistemdir. Bu sistemle cildinden şikâyetçi olan kişilerin sorunlarına çözüm bulunmaktadır. Ameliyatsız olarak gerçekleştirilen bu sistem herhangi bir yara izi de bırakmadığı için artık bayanların en çok tercih ettiği yöntemlerimizden biri olmuştur.

 

            Fraksiyonel Radyofrekans ile cilt gençleştirme işlemi yapılarak yüz germe, yüzdeki sarkma ve sivilce yaraları tedavi edilmektedir. Bu sistemde franksiyonel lazer tekniği kullanılarak cilt yüzeyine herhangi bir etki ve işlem yapılmadan lazerin etkisi direk cildin alt kısmına ulaştırılır. Bunun sonucunda kişi daha parlak, daha gergin ve daha sağlıklı bir cilde kavuşur.

 

            Neden bu sistem uygulanıyor derseniz ilerleyen yaşın ve çevreden gelen faktörlerin etkisiyle hastalarımızın yüzünde mat bir renkte cilt kırışıklıkları ve sarkmaları meydana gelmektedir. Ayrıca akne izleri ve çatlak oluşumları da olan ve bundan rahatsızlık duyan hastalarımız olduğu için bu sistemle onların sorunlarını gidererek sosyal yaşamlarını düzene sokmaktayız. Altın iğne denilen bir sistemle uygulanan bu yöntemin tedavi başarısı yüksektir. Altın iğne nedir aşağıda anlatılmıştır. Fransiyonel Radyofrekans uygulaması yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

 

            Uygulamanın yapılacağı yere göre de seans sayıları değişse de ortalama olarak ayda 1 kez yapılır ve toplamda 2 veya 3 seans sürebilmektedir. Radyofrekans cilt bakımı yan etkileri kesinlikle yoktur. İşlem sırasında lokal anestezik etkisi olan bir krem kullanılır ve tedavi yapılırken herhangi bir acı hissedilmez. İşlem sonrasında çok az acı hissedilebilir bu da geçici bir durumdur. Sonrasında ciltte meydana gelen kızarıklıklarda 3 saat içerisinde geçmektedir. Yapılan işlemin etkisini yaklaşık 3 ay içinde kalıcı olarak görürsünüz.

 

            Radyofrekans cilt bakımı yan etkileri yoktur. Önemli olan ve dikkat edilmesi gereken durum ise hastaya verilen lazer ışını ısısının doğru ayarlanması ve kişinin cilt yapısına göre değiştirmesidir. Bunlara dikkat edildiği sürece cilde hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

 

 ALTIN İĞNE TEDAVİSİ

 

            Altın iğne nedir en merak edilen konulardan biridir. Altın iğne tedavisi ile cildin alt kısmına önce hasar verilir ve bu sayede o bölgede onarı hücre ve sistemler daha hızlı olacak şekilde harekete geçirilir. Bu işlemle cilt ameliyatsız olarak onarılır, gençleştirilir ve güzelleştirilir. Bu tedavide kullanılan araçta altın iğne denilen ve cildin 3.5 mm altına kadar girebilecek uzunlukta olan çok küçük iğneler bulunmaktadır. Bu iğneler kesinlikle sadece kişiye özeldir. Her hastada aynı iğneler kullanılmaz. Altın iğne ile tedavisi yapılabilen hastalıklar şunlardır:

 

 -Cilt gençleştirme

 -Kırışıklık giderme

 -Sivilce izleri

 -Akne izleri

 -Yara izleri

 -Skar tedavisi

 -Çatlaklar

 -Cilt sarkmaları

 

            Altın iğne işlemi sonrasında cilde sürülen kremlerin yağ bazlı olmaması gerekir. Uygulanan kremler % 100 su bazlı olmalıdır. İşlemden 5 veya 6 saat sonra kişi hafif kapatıcı uygulayarak normal hayatına dönebilir.

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli Kent Konseyi’nde seçim heyecanı
Denizli Kent Konseyi’nde seçim heyecanı
Denizli'de 1470 kursiyerden 3735 eser
Denizli'de 1470 kursiyerden 3735 eser