Çiçeklerin Anlamları

Çiçekler günümüzün en güzel iletişim araçlarından biri olmuştur.

Çiçeklerin Anlamları
Çiçeklerin Anlamları
Bu içerik 36 kez okundu.

Çiçekler günümüzün en güzel iletişim araçlarından biri olmuştur. Sevdiğimiz insanlara duygularımızı göstermemizin en özel ve değerli kılan yanı onlara göndereceğimiz taze, şık, rengarenk ve anlam içeren, mis kokulu çiçek hediye etmemizdir. Kişiler çiçek sipariş vermek için Samsun Çiçek firmalarını tercih edebilir.
Her çiçeğin kendine ait farklı bir karakteri, kokusu olduğu gibi aynı zamanda farklı farklı da anlamları vardır. Kendi adımıza duygularımızı ifade edecek olan çiçeklerin çağrıştırdığı anlamlar; Kırmızı gül aşkın yalın halini, aşka bağlılığı, tutkuyu ifade ederken, Beyaz gül masumiyeti, Sarı gül sıcak sevgiyi, Mavi gül sevgi ve aşkı daha ilahi temellere dayandırmayı ifade etmektedir. Beyaz Karanfil saflık, Kırmızı Karanfil sevgi, Sarı Karanfil hüzün, Orkide çiçeği mağrurluğu ve gururu, Nilüfer çiçeği geleceğe dönük kararları, Beyaz Lale saflık ve temizlik duygusunu, Kırmızı Lale karşımızdakine olan aşkı ve sevgiyi, Sarı Lale gerginliği, Menekşe çiçeği alçak gönüllüğü, Mavi Menekşe sonsuz sadakatin simgesidir. Yasemin çiçeği güzellik ve çekiciliği, Gelincik çiçeği hüznü, Anemon çiçeği gençliği, Papatya çiçeği temiz bir kalbi ve saf sevgiyi, Sardunya ise karşımızdaki kişiye her zaman yanında olacağımızı gösterdiğimizi ifade eder. Daha çok özel günlerde hediye edilen çiçekleri satın almak isteyen kişiler Samsun Çiçek Siparişi verilen siteleri kullanabilirler. 
Bunun yanında çiçek siparişi için Samsun Çiçekçileri de kişilere yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda bu çiçeklerin renklere göre de farklı anlamları vardır. Pembe renk şefkat, Beyaz renk saflık ve içtenlik, Siyah renk üzüntü, Mor renk dulluğu, Yeşil renk ümit ve geleceğe yönelik istikbali, Kırmızı renk aşkı, Mavi renk yumuşak ve iyi huyu çağrıştırır. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
HAKAN     2018-10-09 modazzo pişpmanlıktır
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nokia’dan Yeni Çentikli Telefon Modeli; Nokia 7.1
Nokia’dan Yeni Çentikli Telefon Modeli; Nokia 7.1
Doktrin Nedir?
Doktrin Nedir?