CHP'li Yarkadaş'tan Bilal Erdoğan'a: Bu yaşta, bu parayı nasıl kazandın?

CHP'li Yarkadaş'tan Bilal Erdoğan'a: Bu yaşta, bu parayı nasıl kazandın?

CHP'li Yarkadaş'tan Bilal Erdoğan'a: Bu yaşta, bu parayı nasıl kazandın?
CHP'li Yarkadaş'tan Bilal Erdoğan'a: Bu yaşta, bu parayı nasıl kazandın? Admin
Bu içerik 214 kez okundu.

Yarkadaş, doktorasını tamamlamak için İtalya’da olan Bilal Erdoğan için, "O bile, Türkiye'nin iyi yönetilmediğini, eğitim sisteminin çöktüğünü görüyor ve çocuklarına iyi bir gelecek hazırlamak için bu ülkeye yerleşiyor. Sadece bu bile, AKP'nin Türkiye'yi yaşanmaz bir ülkeye çevirdiğini göstermeye yetiyor'' ifadesini kullandı.

Göreve yeni seçilen CHP Ataşehir ve Kartal İlçe Başkanlıkları'nı ziyaret ettikten sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'a çağrıda bulundu.

T24’ün haberine göre, Yarkadaş, "Necmettin Bilal Erdoğan, İtalya'dan bana cevap vermiş ve 15 değil 5 restoranının olduğunu söylemiş. Bir an için, bu beyanın doğru olduğunu kabul edelim. Ancak peşinden şu soruyu soralım: Necmettin Bilal Erdoğan, bu kadar genç yaşta, bu kadar çok malvarlığına nasıl sahip oldu?''

'MİLYON DOLARLIK DÜKKANLARI NASIL AÇTI'

Bilal Erdoğan'ın İstanbul'un en lüks alışveriş merkezi Zorlu Center'da milyon dolarlık iki dükkana sahip olduğunu belirten Yarkadaş, şöyle konuştu:

"Necmettin Bilal Erdoğan, Zorlu AVM'de milyon dolarlık iki dükkanı nasıl açtı? Zorlu Center'in CEO'su Mesut Pektaş, Tayyip Erdoğan Başbakan iken, örtülü ödeneğin başındaydı. Buradaki görevinin ardından Zorlu Holding'in CEO'su oldu. Ve ne tesadüftür ki; Pektaş'ın Zorlu Holding'e geçmesiyle birlikte, AVM inşaatının önündeki tüm engeller teker teker kaldırıldı. Kaçak katlar yasal hale getirildi. Ve Necmettin Bilal Erdoğan da burada milyon dolarlık iki dükkana sahip oldu. Erdoğan, Doruk Izgara A. Ş. çatısı altındaki bu iki dükkanı nasıl açtığını bize anlatmak zorundadır.''

'BUNLAR BAYAT NUMARALAR'

Bilal Erdoğan'ın gıda sektöründe mağazalar zinciri kurma hazırlığı içinde olduğunu belirten Yarkadaş, "Ne iş yaptığını, gıda zinciri için gerekli olan parayı nereden kazandığını hiç kimse bilmiyor. Bence kendisi de bilmiyor! Eğer biliyorsa, kamuoyuna gıda zinciri ve gemi filosu kurmak için gerekli olan parayı nereden kazandığını anlatmalıdır. Aksi takdirde, üzerinde hep bir şaibe kalacaktır'' dedi.

Bilal Erdoğan'ın ''Yavuz hırsız ev sahibini bastırır'' taktiğini uygulamaya çalıştığını da söyleyen Yarkadaş, "Bunlar bayat numaralar… Yok efendim, kendisiyle ilgili yalan söyleniyormuş… Kim hangi yalanı söylemiş? Malvarlığının kaynağını açıklayamayan bir şahıs, kimseye ahlak dersi veremez'' ifadesini kullandı.

'EVLERİNİ PARA DEPOSUNA ÇEVİRDİLER'

Erdoğan'ın CHP'lileri kastederek "Bu yalanları söylerken utanmıyorlar mı?'' dediğine dikkat çeken Yarkadaş, "Utanması gerekenler, evindeki ayakkabı kutularında dolar saklayanları himayesine alanlar, evlerinin bodrumunu para deposuna çevirenlerdir. Bizim evlerimizde ayakkabı kutusunda sadece ayakkabı vardır'' dedi.

Erdoğan'ın 'kendisinin ve çocuklarının iyi eğitim alması için İtalya'ya yerleştiği'ni açıklamasının skandaldan öte ayıp olduğunu da söyleyen Yarkadaş, "Bilal Erdoğan bile, Türkiye'nin iyi yönetilmediğini, eğitim sisteminin çöktüğünü görüyor ve çocuklarına iyi bir gelecek hazırlamak için bu ülkeye yerleşiyor. Sadece bu bile, AKP'nin Türkiye'yi yaşanmaz bir ülkeye çevirdiğini göstermeye yetiyor" ifadesini kullandı.

'GÖZLERİ DOYMUYOR'

Bilal Erdoğan'ın, İtalya'da ticari temaslarını sürdürdüğünü belirten Yarkadaş, "Gıda sektöründe mağaza zinciri, deniz ticaretinde ise gemi filosu sahibi oldular ama bununla yetinmiyorlar. Daha çok kazanmak istiyorlar'' dedi. CHP'li Yarkadaş, Necmettin Bilal Erdoğan'ın TÜRGEV adı altında, kamu mallarını yağmaladığını da belirtti. Yarkadaş, "Belediyelerin yani kamunun olan malları, babalarının kesesinden verir gibi, TÜRGEV'e bağışlıyor. Gözleri doymuyor"

Barış Yarkadaş Bilal Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın Meclisi’nden 500 kadına sinema keyfi
Kadın Meclisi’nden 500 kadına sinema keyfi
Büyükşehir ile kayak sporuna ilgi artıyor
Büyükşehir ile kayak sporuna ilgi artıyor