Check Up Yaptırdınız mı?

Check Up Yaptırdınız mı?
Check Up Yaptırdınız mı? Admin
Bu içerik 349 kez okundu.

 

Sağlığınızı korumak için beslenmenize ve yaşam tarzınıza dikkat ediyor olabilirsiniz. Peki, sağlığınızın ne durumda olduğunu biliyor musunuz? Bunun için mutlaka check up yaptırmış olmanız gerekiyor. Çünkü bu sağlık taraması sağlığınızın ne durumda olduğunu anlamanızı ve varsa bir hastalığınızın tanısının konmasını sağlıyor. Ayrıca check up fiyatları hakkında da endişe duymanız gerekmiyor. Artık çok daha makul ücretler karşılığında check up yaptırabilirsiniz.

Öncelikle check up yaptırmanız için mutlaka bir hastalığınızın ya da bir sağlık sorununuzun bulunması gerekiyor.  Ayrıca belirli bir yaşın üzerinde olmanız da gerekmiyor. Artık çocuklara da ne bu sağlık taraması yapılıyor ve uzmanlar tarafından aksatılmadan yaptırılması da öneriliyor. Çünkü artık onlarca haftalık çocuk yaşta dahi ortaya çıkmaya başladı. Dolayısıyla hastalıkları ne kadar erken tanısı konursa tedavide başarı oranı da bir o kadar yüksek oluyor.

Check Up Nasıl Yapılır?

Check up kapsamında hangi sağlık taramalarından geçeceğinize ise doktor tarafından karar veriliyor. Mesleğiniz, yaşınız,  cinsiyetiniz, mevcut hastalıklarınız, beslenme düzeniniz, stres seviyeniz ve daha pek çok unsur dikkate alınarak doktor tarafından bir risk haritası çıkarılıyor. Bu haritada hangi hastalıklara daha yatkın olduğunu ve yaşantınızın hangi hastalıklar için daha davetkar olduğu tek tek belirlenmiş oluyor. Ardından bu hastalıkların nasıl tanırsınız konabileceğine dair gerekli olan tetkikler belirleniyor.

Sonrasında sizden bu tetkiklerin tamamını yaptırmanız isteniyor. Yapılan tetkikler sonrasında çıkan sonuçların tamamı yine doktor tarafından bir arada değerlendiriliyor. Sonrasında ise şayet belirli bir hastalık şüphesi dolmuş ise doktor tarafından yeniden bazı tetkikleri yaptırmanız istenebiliyor. Bu sağlık taraması için çok fazla zaman ayırmanız gerekiyor. Artık sadece birkaç saatinizi ayırarak sağlık taraması yaptırabilir ve iş hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Bazı sağlık kuruluşları çeşitli check up  paketleri de sunabiliyor. Acıbadem Hastanesi bu sağlık kuruluşlarından biridir. Sağlık kuruluşunun internet sitesini ziyaret ederek hem bu sağlık taraması hakkında daha fazla bilgi alabilir hem de fiyatlara dair fikir sahibi olabilirsiniz. İnternet üzerinden randevu da alabiliyorsunuz. Sağlığınızı ihmal etmemek için siz de en kısa sürede randevunuzu alın ve sağlığınızın detaylı şekilde incelenmesini sağlayın.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EDİRNE'DE STRATEJİK TOPLANTI:
EDİRNE'DE STRATEJİK TOPLANTI: "BİZ ARTIK ŞARKI DİNLEMEK DEĞİL; ŞARKI SÖYLEMEK İSTİYORUZ"
Edirne'de Çin Malı Tartılar İmha Edilecek
Edirne'de Çin Malı Tartılar İmha Edilecek