Çene Cerrahisi

Çene Cerrahisi
Çene Cerrahisi Admin
Bu içerik 446 kez okundu.

 

Dişlerden ya da çeneden kaynaklanan bazı sorunlar çene cerrahisi tarafından çözülür. Genellikle küçük çaplı çene operasyonları ile pek çok sorun halledilir. Çıkamayan 20 yaş dişleri, gömülü kalan ve üstünden yeni diş çıkan gömük dişler, çene kistleri, diş kökü cerrahisi, çene kemiğindeki hasarlar gibi pek çok konuda Yrd.Doç.Dr. Ayşe YILMAZ tarafından tedavi uygulanmaktadır.

Hangi Operasyonlar Yapılır?

20 yaş dişlerinin çıkamayarak çenede gömülü kalması, gömülü dişlerin üstünden yeni diş çıkması basit bir operasyonla çözülür. Çenede oluşan içi sıvı dolu kistler patolojik oluşumlardır ve ağrı, şişlik şikayetlerine sebep olurlar. Bunlar da cerrahi operasyonla alınmalıdır.

Bazen de çene yapısı eskiden beri bozuk olabilir. Doğuştan çene bozukluklarının yanı sıra sonradan kaza gibi sebeplerle çenenin darbe alması halinde de bozukluk oluşabilir. Çiğneme fonksiyon bozuklukları gibi bozukluklar da çene cerrahisi tarafından düzeltilir.

Dişlere uygulana kanal tedavisi gibi tedaviler sonuç vermezse sonraki adım cerrahi olabilir. diş çekimi sonrası parça kalması gibi sorunlar cerrahi müdahale ile çözülür. Ortodonti tedavisi ile düzelmeyen çene ve yüz anomalileri bu şekilde tedavi edilebilir.

Ameliyat Ortamı

Çene cerrahisi operasyonları yapılan klinikler mutlaka ameliyathane ortamına sahip olmalıdır. Tam donanımlı ve operasyonlar için yeterli diş kliniğimizde bu operasyonlar başarı ile yapılır. Yeterli sayıdaki ekip ile de operasyonlar başarı ile son bulur. Daha fazla bilgi için www.pourdent.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sertab Erener Denizli'de
Sertab Erener Denizli'de
Şehir içi ulaşımda en ekonomik çözüm belediye otobüsleriyle
Şehir içi ulaşımda en ekonomik çözüm belediye otobüsleriyle