Çanta Çeşitleri Ve Üretim Alanları

Çanta Çeşitleri Ve Üretim Alanları
Çanta Çeşitleri Ve Üretim Alanları Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

            Çantalar hayatımızda birçok anlamda kolaylıklar sağlamaktadır. Tatile giderken, seyahat esnasında, günlük kullanımlarda, evrak taşıma işlemlerinde, eğitim hayatında olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır.

 

 Çanta İmalatı En Çok Nerelerde Yapılmaktadır?

 

            Çanta imalatçıları İstanbul Anadolu yakası başta olmak üzere ülkemizin birçok sanayi bölgesinde üretimleri yapılmaktadır. Her alanda olduğu gibi İstanbul bölgesi bu alanda ilk sırada yer almaktadır. İmalat aşamasında birçok farklı aşamadan geçen çantalar çeşitli şekillerde üretilmektedir.

 

            İmalat alanlarında son sistem makinalar ile üretimi gerçekleştirilen çantalarda insan gücüne büyük ihtiyaç vardır. Her türlü firmaya hizmet veren promosyon çanta firmaları isteğe göre de özel çanta tasarlamaktadırlar. Çanta imalatı yapan firmalar aynı zamanda her türlü promosyon ihtiyacına da cevap vermektedirler.

 

 Ne Tür Ürünler Kullanılarak Çanta Üretimi Yapılmaktadır?

 

            Ülkemizde deri, kauçuk, kumaş, dokuma gibi alanlar başta olmak üzere çeşitli şekillerde üretimleri yapılmaktadır. En çok deri ve kumaşlardan üretim yapılmaktadır. Özel kalıpların dışında sektörde isteğe göre de üretim yapılmaktadır. Bir çantanın ölçüm ve kesimleri yapıldıktan sonra dikimi ortalama olarak 5 dakika kadar sürmektedir. Deri olarak üretilen çantalar ise her türlü deri kullanılarak üretilebilmektedir. Kumaşlarda da özellikle sert naylon olanlar çok kullanılmakta olup her çeşit kumaştan da çanta üretilebilmektedir.

 

 Kullanım Özelliklerine Göre Çanta Çeşitleri Nelerdir?

 

            Çanta imalatı İstanbul Anadolu yakasından başlayarak kullanımı tüm ülkeye yayılmaktadır. Kullanışlı ve şık tasarımlı çantalar farklı alanlarda kullanımları ile öne çıkmaktadırlar.

 

            Valiz çantalar: bu çantalar ebatları farklı büyüklüklerde olup eşya taşımada kullanılmaktadır. Deri ve kumaştan üretimleri yapılmaktadır.

 

            Sırt çantaları: sırt çantaları iki saplı arkaya asılabilen okul kullanımlarında ve günlük kullanımlarda öne çıkmaktadır. Çeşitli şekillerde ve modellerde üretimleri yapılmaktadır.

 

            El çantaları: el çantaları saplı ve sapsız olmak üzere iki türlü üretilmektedir. Çok büyük olmayan çantalar günlük kullanımlar için çok tercih edilmektedir.

 

            Bayan çantaları: bayanların günlük kullanımlarında çok tercih ettiği çantalar farklı ebat ve modelde üretilmektedir. Her türlü kumaş ve deriden üretilen çantalar çapraz askılı, yan askılı, elde taşımalı gibi kullanımları mevcuttur.

 

 Promosyon çantalar: firmaların ya da kurumların çalışanlarına veya üyelerine reklam amaçlı verdikleri çanta çeşitleridir. Özel olarak tasarlanan çantalar promosyon çanta firmaları tarafından üretilmektedir.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye Afrin'de acil hastane açıyor
Türkiye Afrin'de acil hastane açıyor
Türkiye 2023 yılına kadar mevcut büyümeyi ikiye katlamayı hedefliyor
Türkiye 2023 yılına kadar mevcut büyümeyi ikiye katlamayı hedefliyor