Cannes Film Festivali'ndeki en kötü film 'How to Talk to Girls at Parties'

How to Talk to Girls at Parties, Cannes Film Festivali'ndeki en büyük patlamadır - ve muhtemelen her zaman, Nicholas Berber yazıyor.

Cannes Film Festivali'ndeki en kötü film 'How to Talk to Girls at Parties'
Cannes Film Festivali'ndeki en kötü film 'How to Talk to Girls at Parties' Admin
Bu içerik 120 kez okundu.

 

How to Talk to Girls at Parties, alaycı bir stüdyo bülteni değil, Botox için bir bütçeyle bir indie tutku projesi olması nedeniyle şimdiye kadarki en kötü filmlerden biri olduğunu söylemek zor gibi görünebilir Hollywood yapımlarının çoğunda. Fakat bu shambolic punk-meet-aliens rom-com John Cameron Mitchell, Hedwig ve Angry Inch arkasında alkışlayan yönetmen tarafından yönetilir. Ayrıca, Neil Gaiman'ın kısa öyküsünden uyarlanmış, üçlü Oscar ödüllü Sandy Powell'in kostümleri var ve Nicole Kidman ve Elle Fanning'in özellikleri var. Öyleyse başka hiçbir şey yoksa, belli belirsiz derecede profesyonel görünmelidir. Bunun yerine, Sex Pistols'u beğenmek için iyi bir şey olduğunu düşünen bir drama öğretmeni tarafından konmuş gösterişsiz bir okul oyunu gibidir.
Film, 1977'de Londra'nın güneyindeki Croydon'da, Mitchell, Gaiman ve Powell'ın o zamanlardaki gençler için başkasınınkinden daha önemli olduğu bir dönemde kuruldu. Kahramanı, Ricky Gervais Mezarlığı Kavşağı'ndaki üçlü üçlüden kopuşlu, ama yine de daha iğrenç olan üç genç en iyi arkadaşından biri olan hassas, sanatsal ve sinir bozucu olan Enn (Alex Sharp). Bir gece bir bodrum klübünde bir punk konserine gidiyorlar ve ardından gösteri sonrası partiyi arıyorlar. (1977'de Croydon'da bodrum kulübü konserlerinde gösteri sonrası partiler var mıydı?) Fakat parlak renkte, gaza maruz kalan lateksi giymiş heykeltraş karasal olmayan turistlerin bir araya geldi. 
Alçak sinirlilerle egzotik uzaylıların arasındaki kontrast, filmin merkezi şakasıdır, ancak toplama olayları Taraflardaki Kızlarla Nasıl Konuşma başlıklı herşeyde olduğu gibi ucuz ve pis gözükmek üzere vurulduğundan şaka düzleşir. Çocuklar, çoğu banliyö tezgahının daha fazla kişiliğe sahip olmasına rağmen, banliyölerden birine girdikleri akşam da tökezledi.
Elif kuşkusuz Enn'e hayran olan güzel, geniş gözlü Zan (Fanning) uzaylılardan biridir: evet, karşılaştığı ilk sıradan insan erkeği tarafından sihirli bir kadının büyüleyici olduğu zavallı bir bilimkurgu çatısıdır. . Bu ergenlik kuralı, en iyi derecede icky, ancak filmin başlığı ışığında özellikle sinir bozucu. Partilerde kızlarla konuşmanız gerekmiyor, öyle görünüyor. Odadaki en güzel tilki şaşkına çevireceğim ve sana aşık olacak.
Punk'ın pis, DIY estetiğine sahip olabilir, ancak bir prog-rock B-tarafının tüm odakları ile birlikte sürüklenip duruyor.
Tabii ki, Zan, gezegenin kalan 48 saatinden önce Dünya gezegeni - en azından Croydon - harikalarını ona gösterebilmesi için Enn ile buluşmayı bırakmaya ısrar ediyor. Ne yazık ki, hiç merak uyandırmıyor. Bunun yerine, çift yerden yere dolaşırken, Enn şeyleri açıklarken acılı bir şekilde rahatsız edici diyalog alışverişinde bulunur ve saf Zan onları anlamıyor. Fanning rolü kendisine veriyor ve ne kadar aydınlık ve çok yönlü bir aktris olduğunu teyit ediyor ancak ilişkiyi erken safhalarında tatlı hale getirme çabaları, daha sonra derin ve ciddi görünmesi için gösterdiği çabalar kadar başarıyla sonuçlanıyor. Zan ve Enn'in birlikteliği ne kadar çok olursa, ilk kullanılabilir uzay gemisiyle ev dünyasına geri dönmesini istersiniz.
Bildiriler, Matt Lucas ve Ruth Wilson'ın oynadığı çeşitli yeryüzündeki olmayan varlıklar arasındaki tartışmalarla daha da yavaşlar - galaksiler arası politikada dereceniz yoksa tamamen anlaşılmaz olan tartışmalar. Ve 1977'de akıl almaz gibi görünen yapışkan bilgisayarla animasyonlu bölümlerle daha da yavaşladılar, ancak o zamandan bu yana herhangi bir noktada değil. Nasıl Konuşulur Partilerdeki Kızlar, punk'ın pis, çirkin, DIY estetiğine sahip olabilirler, ancak bir prog-rock B-tarafının aciliyeti ve odaklamasıyla etrafında sürüklenmektedirler.
En kötü bölümünde Zan ve Enn, beyaz öpüşme peruğunda Kidman tarafından oynanan bir punk sahne rehberi Boadicea'yı ziyaret ediyor. Alay aksanı, bağırdığında Avustralya'ya taşınıyor - ne yazık ki, düzenli olarak bağırıyor, genellikle hatları boyunca utanç verici bir şey "Ah! Yerinde olmayan gobeni kapa! "Fakat bu aksi aksan karakter aksine karakter mantıksız olurdu: 1977'de punk'ın vaftiz babası, örneğin Vivienne Westwood ve John Peel, ondan daha gençti ondan daha gençti.
Yine de, şeylerin düzeninde, bu küçük bir kelime oyunu. Mitchell'in filmi ile ilgili her şey çok yanlış yönlendirildi ki, 'punk', 'sevgi', 'komedi' ve 'eğlence' gibi dünyevi kavramları duyan ve Zan'a çok benzeyen dünyaca tanınmış bir yabancı olabilir. Onlardan. Uzaydan olmayan kimse onu izlemelidir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İbrahim Tatlıses'in Annesi Vefat Etti
İbrahim Tatlıses'in Annesi Vefat Etti
A Haberden Prof. Dr. Mark Thomas Açıklaması
A Haberden Prof. Dr. Mark Thomas Açıklaması