Çağımızın Sinsi Hastalığı Alzheimer Nedir! İlk Belirtileri Nelerdir!

Çağımızın Sinsi Hastalığı Alzheimer Nedir! İlk Belirtileri Nelerdir!
Çağımızın Sinsi Hastalığı Alzheimer Nedir! İlk Belirtileri Nelerdir! Admin
Bu içerik 226 kez okundu.

Alzheimer günümüzün sıklıkla rastlanan hastalıklarındandır. Yaşlılarımızın büyük bir kısmı bu hastalığın pençesindedir. Kişiler genellikle önemsemez ama geri kalan hayatınızı hatta sizi seven hayatı sizinle paylaşanları çok yakından ilgilendiren bir hastalıktır. Hem hasta için hem yakınları için tahammül sınırlarını çok zorlayan hastalıklardan bir tanesidir. Sadece hastanın değil ona bakan kişinin de psikolojik destek alması gerekir.

Bu hastalığa sebep olan birçok etken vardır. Stres bunların başındadır. Aşırı yoğun bir hayat ve uykusuzluk gibi nedenler vardır. Genetikte olabilir. Kişinin birinci dereceden akrabalarında varsa risk grubunda olduğu için önlem almalıdır.Bu hastalar mutlaka ilaç tedavisi olmalıdır. Önce kısa süren unutkanlıklarla başlar.Daha sonra bu unutkanlıklar uzun olur. Gün içinde yapacağı işleri unutur. Sürekli bir şeylere dalar gider. İsimleri ve tarihleri hatırlayamaz. Karar vermede zorluk çeker.

Hasta hayal ve halisinasyonlar görebilir. Sizin göremediğiniz kişileri gördüğünü iddia edebilir. Pratik düşünemez. Basit dört işlemleri yapamaz. Bu hastalığın erken teşhisi çok önemlidir. Kesin bir tedavisi yoktur. Ancak hastalığın hızlı ilerlemesini önler. Hastanın hayatını kolaylaştıracak önlemler alınmalıdır. Sürekli sohbet edilerek hayatında bulunana kişiler isimleri ile hatırlatılmalıdır. Aile resimleri sürekli gösterilerek unutması yavaşlatılabilir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EDİRNE BELEDİYESİ ULUSLARARASI TRAVEL TURKEY İZMİR FUARI’NDA
EDİRNE BELEDİYESİ ULUSLARARASI TRAVEL TURKEY İZMİR FUARI’NDA
Edirne Belediye Başkanı Gürkan Koltuğunu Kadınlara Bıraktı
Edirne Belediye Başkanı Gürkan Koltuğunu Kadınlara Bıraktı