Burun Estetiğinde Risk Faktörleri

Burun Estetiğinde Risk Faktörleri
Burun Estetiğinde Risk Faktörleri Admin
Bu içerik 1547 kez okundu.

Estetik ameliyatlar beraberinde çok az miktarda risk faktörleri ile gelirler. Burun estetiği ise ameliyatlar arasında en yüksek risk faktörlerine sahip ameliyatlardan birisidir. Her ne kadar söz konusu riskler yüksek olsa da, sonuçta elde edilen görüntünün de kişilerin görünümündeki yarattığı dramatik değişimi hesaba katmak gerek diyebiliriz. Eğer burun estetiği konusunda detaylı bilgilere ihtiyaç duyuyorsanız, bu durumda http://estetikburunizmir.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Sitede diğer estetik türlerine ilişkin bilgiler bulmanız mümkün de diyebiliriz. Özellikle estetik süreçlerine hazırlanmanız ve sonrasındaki beklentiler konusunda sitenin kaliteli bir kaynak sunduğunu söylemek mümkün. Biz bu yazımızda sizlere burun estetiği yaptıranlar ne tür risk faktörleri ile karşı karşıya bundan bahsedeceğiz.

Risk Faktörleri

Ameliyatın yer aldığı tüm operasyonlarda risk faktörleri söz konusu. Anestezi sürecinde dahi kişilerin ameliyat masasında belirli bir riske sahip olduğunu söyleyebiliriz. Tabi büyük oranda çoğu kişi ameliyattan güvenle çıkmaktadır. Estetik operasyonların bazılarında lokal anestezi yeterli olurken, bazılarında ise genel anesteziye ihtiyaç duyulabilir. Bazı estetik işlemler ise ameliyatsız yaptırılabilen işlemlerdir. Eğer kozmetik açıdan sorununuzun başındaysanız, mutlaka bu ameliyatsız operasyonları tercih etmenizi öneririz.

Bununla birlikte burun estetiği operasyonlarına ihtiyaç duyulan durumların ameliyatsız şekilde çözümlenmesi mümkün değildir. Yani eğer burnunuzda bir kemerlik alan, burun ucunda düşme, ciddi nefes alma sorunları gibi sorunlarınız varsa bu durumda estetik operasyon dışında pek bir seçeneğiniz yoktur dersek doğru olur.

Ameliyat sırasında genel anesteziye bağlı riskler burun estetiği sürecinde sizleri beklerken, estetik ameliyat sonrasında da yaşayabileceğiniz sorunlar bulunmakta. İzmir burun estetiği en iyi doktor seçimini yapsanız dahi bu sorunlarla karşı karşıya kalacaksınız diyebiliriz. Bu nedenle öncesinde iyi bir şekilde hazırlanmanızda fayda var.

Burun estetiği ardından burnunuzda her zaman aşırı miktarda akma ve şişkinlik gibi olumsuz etkiler görmeniz mümkündür. Üstelik bu etkiler sadece burunda değil, aynı zamanda gözlerde de aktivitesini gösterebilirler. Bunlara ek olarak aşağıda listelenen sorunlarla karşılaşmanız mümkündür diyebiliriz.

  • Kanama türü sorunlar ameliyattan hemen sonra eve gittiğinizde veya hastane de bakım altındayken meydana gelebilecekleri gibi, iyileşme sürecinin ilerleyen safhalarında da baş gösterebilirler.
  • Septum adı verilen, burun kanallarını birbirinden ayıran duvarda delikler veya hasarlar ameliyat ardından oluşabilen olumsuz etkiler arasında gösterilmektedir. Böylesi sorunlara karşın düzenli olarak doktorunuzun kontrolünden geçmeniz gerekiyor diyebiliriz.
  • Ameliyat ardından derinizde de sorunlar meydana gelebilmektedir. Deri dokusunda yanmalar ve kopmalar meydana gelebilmektedir. Bu hasarlar doğrudan bölgeye yapıştırılan bandajların etkisi olarak da ortaya çıkabiliyor.
  • Enfeksiyon da burun estetiği ardından görülebilecek sorunlardan birisi. Bu tipte sorunlarla karşılaşmamanız için doktorunuz size enfeksiyona engel olan antibiyotikler verebilir. Enfeksiyon riski bu sayede düşmüş olur.
  • Burun içerisinde aşırı miktarda meydana gelen akmaların sonucunda, ciddi tıkanmalar oluşabilmektedir. Bu tıkanmalar özellikle böylesi estetiklerin ardından kişilerde ciddi sorunlar olarak ortaya çıkabiliyor. Doktorunuzun bu tipte durumlara karşı da çözümleri olduğundan emin olun.
  • Daha önce de belirttiğimiz gibi anesteziye bağlı olarak gelişen sorunlar da burun estetiği ve diğer ameliyatlı estetiklerin sorunlarından birisi olabilmektedir. Eğer anesteziye alerjiniz varsa bu durumda burun estetiği ameliyatı olma ihtimaliniz bir hayli düşüktür diyebiliriz. 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi