Burun Estetiğinde Amaç Doğallık

Burun Estetiğinde Amaç Doğallık
Burun Estetiğinde Amaç Doğallık Admin
Bu içerik 86 kez okundu.

 

Burun koku duyusu ve solunumun sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi açısından vazgeçilmez bir organ olmakla birlikte yüz bölgesinin odak noktasında olması ile birlikte estetik açıdan da büyük önem taşımaktadır. Birçok insan burun şeklinden ve büyüklüğünden hoşnut olmamakla birlikte estetik operasyonlar ile istedikleri görünüme ulaşmak istemektedir. Günümüzde birçok insan rinoplasti ameliyatlarına başvurmaktadır.

Burun estetiği ameliyatları birçok işlemin bir arada yapılabildiği bir ameliyat türüdür. Genel anestezi altında gerçekleştirilen ameliyat; yapılacak olan işlemlere göre süresi değişebilmektedir. Burun estetiği ameliyatı ile; burun ucu kaldırma, burun kanatlarını ve deliklerini küçültme, burun küçültme ve daraltma, burun eğriliklerinin onarımı, burun büyütme, burun kemerinin alınması gibi işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

Burun estetiği ameliyatı öncesinde değerlendirme, istenilen burun şekli ve ameliyat sonrası iyileşme süreci operasyonun başarısında büyük önem taşımaktadır. Ameliyat öncesinde burun estetiği yaptıracak olan kişinin istediği burun şeklinde kararlı olması ve doktor ile yapılabilirlik konusunda ortak paydada buluşabilmesi gerekmektedir. Bu nedenle yeni teknolojik cihazlar ile 3 boyutlu görüntülü sistem ile birlikte ameliyat gerçekleşmeden ameliyat sonrası oluşacak görünümün simülasyonuna başvurulabilmektedir.

Ameliyat sonrasında ise iyileşme sürecinde baş bölgesi mutlaka yukarıda tutulacak şekilde istirahat edilmektedir. Ameliyat sonrasında direk güneş ışınlarına maruz kalınmaması gerekmekte ve özellikle ilk 6 ay gözlük kullanılmaması gerekmektedir. Aynı zamanda yüz bölgesi; darbe, çarpa gibi travmatik olaylardan korunmalı, ağız hareketleri çok abartılmamalı ve hapşırma, öksürme gibi durumlardan kaçınılmalıdır.

Gerek burun ameliyatları gerekse karın germe, meme gibi genel anestezi altında uygulanan ameliyatlarda doktor seçimi çok önemlidir. Alanında uzman ve tecrübeli doktorların gerçekleştirdiği ameliyatların başarı oranları oldukça yüksektir.

Detaylı bilgi için ; https://www.aretcerci.com/tr

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı