Burun Eğriliği Ameliyatı

Burun Eğriliği Ameliyatı
Burun Eğriliği Ameliyatı Admin
Bu içerik 794 kez okundu.

 

İnsanın total sağlığının korunması için solunum işleminin sağlıklı bir yapıda sürdürülmesi gerekmektedir. Burun solunum yolunun başlangıcı olan ve sağlık nefes almayı sağlayan en önemli organdır. İnsanın vücuduna sağlıklı bir şekilde oksijen alımı gerçekleşmediği sürece kalp yorulmakta ve birtakım ciddi hastalıklar açığa çıkmaktadır.

Doğumsal etkenler, düşme, çarpa gibi yüz bölgesine alınan darbelerle burun kemiğinde ve kıkırdak yapısında eğrilikler meydana gelmektedir. Burun eğriliği ise solunum sağlıklı bir şekilde başlamasını engellemektedir. Bu nedenle burundaki eğrilikler hem sinüsler açısından hem de solunum işlemi açısından düzeltilmelidir. Burun tıkanıklığı, burun içerisinde büyüyen polipler, sinüslerdeki yapısal bozukluklar burun eğrili ameliyatı ile giderilebilmektedir. Burun ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Bu operasyon sırasında polipler alınmakta, burun kemiğine müdahale edilerek eğrilik düzeltilmekte, sinüslerdeki enfeksiyonlar temizlenmektedir. Kişi böylece solunumunu sağlıklı bir şekilde sürdürebilecektir.

Burun için gerçekleştirilen fonksiyonel ameliyatların yanı sıra rinoplasti denilen burun estetiği işlemleri de gerçekleştirilebilmektedir. Ancak öncelikli amaç her zaman solunumun ve koku duyusunun sağlıklı bir şekilde sürdürülmesidir. Burun estetiği ameliyatları; burun ucu ameliyatı, burun kemerinin alınması, burun kanatlarının küçültülmesi, burun deliklerinin daraltılması gibi işlemleri içermektedir. Estetik burun ameliyatını gerçekleştirecek olan doktorun seçimi; organın işlevsel özelliklerini yitirmemesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Burun ameliyatları sonrasında ameliyatın başarısı açısından iyileşme sürecinde bazı noktalara dikkat edilmelidir. Burun içerisine yerleştirilen geçici protez ya da tamponların bakımına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda kişi istirahat döneminde çok hareketli aktivitelerden kaçınmalı; yüz bölgesini travmalardan korumalıdır.

Detaylı bilgi için : https://www.drmertbilgili.com/tr

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atina antik nehri açacak
Atina antik nehri açacak
IMF: Yunanistan avro bölgesindeki en iyi performans gösterenler arasında
IMF: Yunanistan avro bölgesindeki en iyi performans gösterenler arasında