Bursa’nın En İyi Özel Okulu Hangisidir?

Bursa’nın En İyi Özel Okulu Hangisidir?
Bursa’nın En İyi Özel Okulu Hangisidir? Admin
Bu içerik 710 kez okundu.

 

Bugünkü haberimizde sizlere çocuğunuzu hangi özel okula göndermelisiniz sorusuna cevap arıyoruz.  Gün geçmiyor ki her gün mantar gibi çoğalan yeni okullarla karşı karşıya kalalım. Peki özel okul arayışında olan veliler nelere dikkat etmeli nasıl tercih yapmalı? İşte Bursa’nın en iyi özel okulu nasıl olmalı sorusunun tüm ayrıntıları bu yazı dizimizde sizlerle…

Yeni Açılan Özel Okullar En İyi Özel Okullar Mıdır?

Kesinlikle hayır ya da evet demek yanlış olsa da bizler yapmış olduğumuz araştırmalar sonucundaki kritikleri sıralıyoruz. Yeni açılan,kurumsallaşmamış,prensipleri oturmamış,öğretmen kadrosu oturmamış bir özel okul hakkında şöyle bir iddia ortaya atılmıştı;

Öğretmenler çocuklara yazılı yaptıktan sonra sınav kağıtlarında çocukların yapmış olduğu yanlışları siliyor ve yerine doğru cevapları yazarak o öğrencilerin başarılı olmasını velilere gösteriyorlar. Peki neden bunu yapıyor? Çocuğun başarılı olduğunu velilere göstererek o öğrencilerin aynı özel okulda sürekli olarak devam etmesini sağlamak için! Öte yandan ise öğretmen kendisini ‘’Bakın ben çok iyi öğretiyorum ve benim dersine girdiğim öğrenciler gayet başarılı oluyorlar’’ imajını sergilemek için! Bu tarz yeni açılan özel okul Bursa’nın en iyi özel okulu listesinde asla ve asla yeri yoktur.

Öte yandan yeni açılan özel okulların yönetiminin almış olduğu kararlar tam olarak kemikleşmemiştir. Bildiğiniz gibi özel okullara öğretmen alımı yaparken çok fazla mülakat sorularının yanı sıra öğretmenin geçmişi de araştırılıyor. Eğer avam tabiriyle vukuatlı bir öğretmen ise Bursa’nın en iyi özel okuluna alınmıyor. Akademik başarısının yanı sıra öğretmenin öğretim şekli ve öğrencilere yaklaşım tarzı da o öğretmenin kaliteli olduğunun işareti olarak yorumlanıyor.

Peki Bursa’daki En İyi Özel Okul Seçiminde Hangi Kriterler Sorgulanmalı?

Nereden baksanız en kötü özel okulun yıllık ücreti bile 25.000 TL’den başlıyor. En iyi özel okullar ise 30.000 TL ile 40.000 TL arasındadır. Verilen para bir yana öğrencilere yeterli eğitimin verilmesi ve boşa geçen zaman kaybı yaşanmaması adına özel okul tercihinde şu kriterleri göz önünde bulundurmalısınız;

Sahip olduğu teknolojik yatırımlar nasıl? Devir teknoloji devri haliyle de çocuklar teknoloji ile iç içeler ve uzmanlara göre teknolojik aletler her özel okulda olmak zorundadır.

Öğretmen kalitesi nasıl? Bir çocuk eğer öğretmenini çok severse o derslere daha çok adapte oluyor. Psikologlar ve pedagoji uzmanları çocukların sevmedikleri öğretmenlerin derslerinde başarısız olduklarını söylüyorlar.

Okulun sporsal ve hobisel anlamdaki yatırımları nasıl? Yukarıda saydıklarımız bir kenara dursun çocuklar okullardaki aktiviteleri sevdikleri zaman okula daha iştahlı gittikleri yine yapılan araştırmalar arasında yerini alıyor.

http://www.teknolojifenokullari.com/

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli'de Ailemi Seviyorum Projesi Başladı
Denizli'de Ailemi Seviyorum Projesi Başladı
Denizli'de Kalitesiz kömüre geçit yok
Denizli'de Kalitesiz kömüre geçit yok