Bungalov otelleri pandemi ortasında favori tatil yerleri haline geliyor

Türkiye genelindeki COVID-19 kilitlenmeleri hafiflediğinden, Ege sahilinde bungalovların yer aldığı bir tatil, tatil yapmak isteyen ziyaretçilerin dikkatini tek başına çekiyor.

Bungalov otelleri pandemi ortasında favori tatil yerleri haline geliyor
Bungalov otelleri pandemi ortasında favori tatil yerleri haline geliyor Admin
Bu içerik 13674 kez okundu.

 

Ege'nin İzmir'in Alaçatı semtinde bulunan 17 bungalovdan oluşan tesis, doğanın ortasında izole bir tatil geçirmek isteyenlerin dikkatini çekiyor.

Yaz ve kış aylarında ülkenin ve dünyanın birçok kentinden gelen turistleri ağırlayan Vadi Alaçatı, odalar arasında geniş mesafeler ve ortak kapalı alan eksikliği ile kaygısız bir tatilin merkezi oldu.

“Odalarımız arasındaki mesafe yeterli. Ortak klima sistemi yoktur. İnsanlar bu tür tesisleri nefes almak için tercih etmeye başladılar. Bu yıl geçen yıla göre daha meşgulüz ”diyor Bülent Özcan, telefonlarının artık randevu almak isteyen insanlarla çaldığını söyledi.

Pandemi sırasında insanların doğa bilincinin arttığına dikkat çeken Özcan, bunun daha da artmasını diledi.

Tesiste huzurlu bir tatil geçirdiğini ifade eden tatilci Belkıs Benlioğlu, daha sessiz bir yer olduğu için tesise geldiklerini belirtti.

Kontaminasyon endişesi olmadan tesiste tatil geçiren Can İnelli, başka bir konuk, pandemi korkusu nedeniyle sosyal mesafe kurallarına dikkat eden bungalovlarda ve ağaç evlerde tatil yapmayı tercih ettiğini söyledi.

“İnsanlar artık kalabalıktan kaçıyor. Daha izole ve doğa ile iç içe geçmiş alanlara olan ilgi de her geçen gün artmaktadır ”dedi.

Ege sahilinde sayıları giderek artan bungalovların özelliklerine bağlı olarak tesiste gecelik 250 Türk Lirası ile 700 lira (36 $ ve 100 $) ağırlanabiliyor.

Bungalov otellerinin yanı sıra, İzmir’in Alaçatı da doğa sporları ve deniz aktiviteleri için bir turistik yer.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye 25.861 yeni koronavirüs vakası, 228 ölüm daha bildirdi.
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi
Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği göz kamaştıran şovlarla sona erdi