Boşanma Davasında Avukatlar

Avukatlar, bireylerin devletle ve kendileri arasında oluşan uyuşmazlık sebeplerinden dolayı hukuki bilgi ve rehberliğine başvurulup, kişileri gerekli yerlerde ve özellikle mahkemelerde savunan kişiler olarak bilinir.

Boşanma Davasında Avukatlar
Boşanma Davasında Avukatlar seobaz
Bu içerik 0 kez okundu.

Avukatlar, bireylerin devletle ve kendileri arasında oluşan uyuşmazlık sebeplerinden dolayı hukuki bilgi ve rehberliğine başvurulup, kişileri gerekli yerlerde ve özellikle mahkemelerde savunan kişiler olarak bilinir. Diğer mesleklerde olduğu gibi Avukatlarda da mesleki konuda hukukun farklı alanlarında dağılımlar mevcuttur. Mesela bunlardan biri de boşanma avukatı.

 

Boşanma Avukatlığı

Adından da anlaşılacağı gibi boşanma avukatları eşler arasında boşanma konusundaki hukuki işlerle uğraşırlar. Boşanma davalarının türleri, nafaka veya tazminatın ne durumlarda alınıp alınmayacağı, ortada kalan çocuğun kimde kalacağı gibi konular bunlardan sadece bazıları olmakla birlikte mal rejimi konusu da çok önemlidir.

 

Mal Rejimi

Evlilikte malların ne şekilde harcanıp idarenin nasıl sağlanacağı ve boşanma, ayrılık gibi durumlarda bahsedilen malların eşler arasında ne şekilde paylaşım yapılacağını düzenleyen kurallara denir.

 

Bu durum tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her bireyin başına gelebilecek bir durumdur. Ülkemizin her yerinde bu konuda bizlere yardımcı olabilecek avukatlar bulunmaktadır. Bu konularda avukat, başkasının tavsiyesi ve yardımı ile bulunabileceği gibi kendi çabalarımızla da bulunabilmektedir. Örneğin Bakırköy’de avukat bulmak isteyen birisi arayarak bulabileceği gibi internet üzerinden arama motoruna Bakırköy avukat yazarak da kolayca gerekli bilgilere ulaşabilmektedir.

http://guclusan.av.tr/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kıbrıs, İsrail ve Yunanistan daha derin askeri bağlar vaat ediyor
Kıbrıs, İsrail ve Yunanistan daha derin askeri bağlar vaat ediyor
Yunanistan'ın borçlarını azaltmasıyla İtalyan bonoları geri adım attı
Yunanistan'ın borçlarını azaltmasıyla İtalyan bonoları geri adım attı