Boşanma Davasında Avukatlar

Avukatlar, bireylerin devletle ve kendileri arasında oluşan uyuşmazlık sebeplerinden dolayı hukuki bilgi ve rehberliğine başvurulup, kişileri gerekli yerlerde ve özellikle mahkemelerde savunan kişiler olarak bilinir.

Boşanma Davasında Avukatlar
Boşanma Davasında Avukatlar seobaz
Bu içerik 0 kez okundu.

Avukatlar, bireylerin devletle ve kendileri arasında oluşan uyuşmazlık sebeplerinden dolayı hukuki bilgi ve rehberliğine başvurulup, kişileri gerekli yerlerde ve özellikle mahkemelerde savunan kişiler olarak bilinir. Diğer mesleklerde olduğu gibi Avukatlarda da mesleki konuda hukukun farklı alanlarında dağılımlar mevcuttur. Mesela bunlardan biri de boşanma avukatı.

 

Boşanma Avukatlığı

Adından da anlaşılacağı gibi boşanma avukatları eşler arasında boşanma konusundaki hukuki işlerle uğraşırlar. Boşanma davalarının türleri, nafaka veya tazminatın ne durumlarda alınıp alınmayacağı, ortada kalan çocuğun kimde kalacağı gibi konular bunlardan sadece bazıları olmakla birlikte mal rejimi konusu da çok önemlidir.

 

Mal Rejimi

Evlilikte malların ne şekilde harcanıp idarenin nasıl sağlanacağı ve boşanma, ayrılık gibi durumlarda bahsedilen malların eşler arasında ne şekilde paylaşım yapılacağını düzenleyen kurallara denir.

 

Bu durum tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her bireyin başına gelebilecek bir durumdur. Ülkemizin her yerinde bu konuda bizlere yardımcı olabilecek avukatlar bulunmaktadır. Bu konularda avukat, başkasının tavsiyesi ve yardımı ile bulunabileceği gibi kendi çabalarımızla da bulunabilmektedir. Örneğin Bakırköy’de avukat bulmak isteyen birisi arayarak bulabileceği gibi internet üzerinden arama motoruna Bakırköy avukat yazarak da kolayca gerekli bilgilere ulaşabilmektedir.

http://guclusan.av.tr/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye-ABD ilişkilerinin normalleştirilmesi ABD'ye vaatlerini yerine getirmesine bağlı
Türkiye-ABD ilişkilerinin normalleştirilmesi ABD'ye vaatlerini yerine getirmesine bağlı
Pamukkale'de İkinci Dönem İngilizce Kurslarına Başvurular Başladı
Pamukkale'de İkinci Dönem İngilizce Kurslarına Başvurular Başladı