Boşanma Davasında Avukatlar

Avukatlar, bireylerin devletle ve kendileri arasında oluşan uyuşmazlık sebeplerinden dolayı hukuki bilgi ve rehberliğine başvurulup, kişileri gerekli yerlerde ve özellikle mahkemelerde savunan kişiler olarak bilinir.

Boşanma Davasında Avukatlar
Boşanma Davasında Avukatlar seobaz
Bu içerik 0 kez okundu.

Avukatlar, bireylerin devletle ve kendileri arasında oluşan uyuşmazlık sebeplerinden dolayı hukuki bilgi ve rehberliğine başvurulup, kişileri gerekli yerlerde ve özellikle mahkemelerde savunan kişiler olarak bilinir. Diğer mesleklerde olduğu gibi Avukatlarda da mesleki konuda hukukun farklı alanlarında dağılımlar mevcuttur. Mesela bunlardan biri de boşanma avukatı.

 

Boşanma Avukatlığı

Adından da anlaşılacağı gibi boşanma avukatları eşler arasında boşanma konusundaki hukuki işlerle uğraşırlar. Boşanma davalarının türleri, nafaka veya tazminatın ne durumlarda alınıp alınmayacağı, ortada kalan çocuğun kimde kalacağı gibi konular bunlardan sadece bazıları olmakla birlikte mal rejimi konusu da çok önemlidir.

 

Mal Rejimi

Evlilikte malların ne şekilde harcanıp idarenin nasıl sağlanacağı ve boşanma, ayrılık gibi durumlarda bahsedilen malların eşler arasında ne şekilde paylaşım yapılacağını düzenleyen kurallara denir.

 

Bu durum tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her bireyin başına gelebilecek bir durumdur. Ülkemizin her yerinde bu konuda bizlere yardımcı olabilecek avukatlar bulunmaktadır. Bu konularda avukat, başkasının tavsiyesi ve yardımı ile bulunabileceği gibi kendi çabalarımızla da bulunabilmektedir. Örneğin Bakırköy’de avukat bulmak isteyen birisi arayarak bulabileceği gibi internet üzerinden arama motoruna Bakırköy avukat yazarak da kolayca gerekli bilgilere ulaşabilmektedir.

http://guclusan.av.tr/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çağla Yılmaz     2017-06-09 Keçiören'in en kaliteli öğretmen kadrosu Uğur Temel Lİsesi'n de diyebilirim.
Hakan06     2017-06-09 Keçiören Uğur Temel Lisesi'nin bu sene öğrencisiydim.Gazi Anadolu Lisesi'nden geçiş yaptım. KeçiörenUğur Temel Lİsesi'nin denemelerine girdikçe çok konu eksiğimin olduğunu gördüm. Öğretmenlerim sağolsun çok yardımcı oldular. Konu eksiğim kalmadı. Hangi sorumu götürsem çözdüler. Yarın LYS var ve ben kendimi hazır hissediyorum. İyi ki varsın Keçiören UĞUR Temel Lİsesi diyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Teknik Çadır: Uber kavşağında
Teknik Çadır: Uber kavşağında
Sekizinci Kieran Read yaralanmadan Yüzbaşı Yeni Zelanda'ya dönecek
Sekizinci Kieran Read yaralanmadan Yüzbaşı Yeni Zelanda'ya dönecek