Borudan Su Geri Basıyorsa Ne Yapmalı?

Bodrum katlarında oturan insanların zihinlerinde en çok yer eden sorulardan biri borudan su geri basıyorsa ne yapmalı? Şeklindedir.

Borudan Su Geri Basıyorsa Ne Yapmalı?
Borudan Su Geri Basıyorsa Ne Yapmalı?        zgtanitim
Bu içerik 29 kez okundu.

       Bodrum katlarında oturan insanların zihinlerinde en çok yer eden sorulardan biri borudan su geri basıyorsa ne yapmalı? Şeklindedir. Bodrum katlarda yaşayan insanların sıklıkla yaşadıkları problemler arasında bu tip sorunlar gelmektedir. Böyle bir durumda binanın alt katlarında yaşam tam bir çileye dönüşmekte ve hatta çok ciddi sağlık problemlerine sebebiyet verebilecek durumların ortaya çıkmasında önemli rol üstlenebilmektedir.

 http://sukacagitespitiniz.com/esenyurt-su-kacagi-tespiti/

 

 

            Binaların alt katlarında yaşanan bu tip problemler, binanın barındırmış olduğu yaşam kalitesini de çok ciddi şekilde düşürmektedir. Yağan her aşırı yağışta böyle bir problemin söz konusu olması evin içinde mikropların insan sağlığı için tehdit unsuru oluşturmasına sebebiyet verebilmektedir.

 

 Borudan Suyun Geri Basmasının Nedenleri Nelerdir?

http://sukacagitespitiniz.com/eyup-su-kacagi-tespiti/

 

 

            Bodrum kata suyun geri basmasının birden fazla nedeni olabilmektedir. Eğer suyun geri basma durumu yağmurlu günlerde gerçekleşiyorsa bunun en önemli sebebi kanalizasyon ana giderlerine bağlanmış olan yağmur suyu giderleri olarak görülmektedir.

 

            Aşırı yağmurun yağdığı zamanlarda mevcut borular suyun aktarılmasında yetersiz kalabilmektedir. Mahallenin ve ya sokağın yukarı bölümünden ve ya yüksek kısmında mevcut durumda olan evlerin lağım suları düz ve ya eğimin düşük seviyede olduğu yerlerde kanalizasyon borularının kapasitesini aşmaktadır. Böyle bir durumda yukarılardan gelen sular basıncı artarak devam eder. Böyle bir durumda su kot seviyesi düşük durumda olan evlerin ve dairenin tuvaletlerini su basmaktadır.

 http://sukacagitespitiniz.com/fatih-su-kacagi-tespiti/

 

 

 Borudan Su Geri Gelmesi Durumunda Alınacak Tedbir Nedir?

 

            Alt katlarda oturan kişilerin çok sıklıkla yaşadığı problemlerden biri olan ve cevabını merak ettikleri borudan su geri basıyorsa ne yapmalı? Sorusuna yanıt olarak alınabilecek en uygun tedbir, bina önde mevcut olan logara çekvalf monte ettirmek olacaktır. Daha garantili nitelikte alınabilecek olan bir diğer tedbir ise iki ayrı logar yaptırmak olacaktır. Bun logarlardan biri normal kot seviyesinde çalışacak şekilde olmalı ikincisi ise motor aracılığı ile yüksekten çalışarak geri basımları önleyici rol almalıdır.

 

            Tüm bunlar için profesyonel yardım almak doğru çözümün yeterli ve doğru şekilde uygulanması için son derece önemlidir. İşinin uzmanı olan firmalar tarafından verilen bu hizmetlerden faydalanmak yerine, konuda hiç tecrübesi olmaksızın problemi çözme çabası içine girmek ciddi masraflı sorunların ortaya çıkabilmesine sebebiyet vermektedir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pence, Zaev isim anlaşmasının bölgede 'daha fazla güvenlik' sağlanacağını söyledi
Pence, Zaev isim anlaşmasının bölgede 'daha fazla güvenlik' sağlanacağını söyledi
Referandum onaylanırsa, FYROM muhalefetinin anayasal değişikliklere 'saygı gösterecek'
Referandum onaylanırsa, FYROM muhalefetinin anayasal değişikliklere 'saygı gösterecek'