Böbrek Yetmezliğinin en Büyük Sebeplerinden Biri Az Su Tüketmek! Bu Yollarla Su Tüketimini Arttırın

Böbrek Yetmezliğinin en Büyük Sebeplerinden Biri Az Su Tüketmek! Bu Yollarla Su Tüketimini Arttırın
Böbrek Yetmezliğinin en Büyük Sebeplerinden Biri Az Su Tüketmek! Bu Yollarla Su Tüketimini Arttırın Admin
Bu içerik 2716 kez okundu.

 

Günümüzde su içmek birbirinden farklı hastalıklardan korunmak için önemlidir. Böbrek yetmezliği, böbrek taşı, baş ağrısı ve kalp damar tıkanıklığı gibi pek çok rahatsızlığı beraberinde getiren az su tüketimi ciddi sorunlara yol açacaktır. Bu sebepten ötürü günlük su tüketimi sağlığınız için önemli bir unsurdur.

Günlük alınması gereken su tüketimini gerçekleştiren kişilerin daha kaliteli bir yaşam kalitesine sahip olduğu ortaya çıkmıştır. Unutulmamalıdır ki bebekler de vücutta ki su oranı %75 civarıyken yetişkinlerde yaş ilerledikçe %55’e kadar düşebilmektedir. Vücuttaki su oranının düşmesi de bazı hastalıkların habercisi olabilir. Bu dengeyi koruyabilmek için gün içerisinde içilmesi gereken suyun vaktinde ve zamanında içilmesi önerilir. Ancak kimi insan çok fazla su tüketirken kimi insan ise hiç su tüketememekten şikayetçi olur. Su tüketiminin az olması vücut için ne kadar zararlıysa aynı şekilde abartı şekilde fazla içilen su da vücudunuz için yararından çok zararı görülebilir. Bu sebepten ötürü dengeli bir su tüketimi sağlayarak sağlığınızı koruma altına alabilirsiniz. 

Günlük Kaç Litre Su Tüketilmeli?

Su, günümüzün en önemli ihtiyaçları arasındadır. Su, organlarımızın düzenli çalışmasını sağlayan önemli bir faktördür. Aynı zamanda yapılan bilimsel araştırmalar doğrultusunda zihin gücünü koruduğu da ortaya çıkmıştır. Az su tüketimi baş ağrısına sebep olurken aynı zaman da su içerek baş ağrısının azaldığını da fark edebilirsiniz. Gün içerisinde ne kadar çok çay ya da kahve gibi sıvı içecekler tüketseniz de bu içtikleriniz maalesef suyun yerini almamaktadır. Böylelikle yapılan açıklamalar doğrultusunda su tüketimi erkekler için günlük 3 LT olarak belirlenmesiyle birlikte kadınlar için ise 2 LT olarak belirlenmiştir. Ancak bu kadar su nasıl içilir? Ben içemem diyorsanız vereceğimiz tüyolara uyarak günlük su tüketiminizi arttırabilirsiniz. İşte, su tüketimini arttıran tüyolar…

Su Tüketimini Arttıran Önemli Tüyolar

Su tüketimini arttırmak isteyen kişiler gün içerisinde o kadar fazla su içemeyeceğini belirtirken suyu nasıl içebileceğinize dair tüyoları sizlerle paylaşmak isteriz. Eğer içmeniz gerektiği kadar su içemiyorsanız belli bir hedef koyarak o hedefinize ulaşmaya çalışabilirsiniz. Aynı zaman da yemeğin üzerine su içmek yerine karnınızın açken yani yemekten önce su tüketerek daha fazla su içme fırsatını bulabilirsiniz. Su içmeyi unuttuğunu iddia edenler ise mobil uygulamalarda bulunan özelliklerden yararlanarak su içme hatırlatıcıları kullanabilir ya da alarm kurarak su içmeyi hatırlayabilir. Eğer suyu sade içemiyorum diyorsanız da suyunuzun içerisine limon suyu, nane ya da tarçın ile tatlandırabilirsiniz .

Kaynak: https://tvmanset.com/az-su-tuketimi-bobrek-yetmezligine-sebep-oluyor-su-tuketimini-arttirmanin-tuyolari_17263.html

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Tesla, İstanbul mağazası için yönetici ve danışman arıyor
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere
Birinci Dünya Savaşı sırasında kilit kalenin restorasyonu bitmek üzere