Blondes için Saç Bakımı İpuçları

Saçınızı daha açık renk tonuyla boyamayı mı planlıyorsunuz yoksa kısa süre önce sarışın mı oldunuz?

 Blondes için Saç Bakımı İpuçları
 Blondes için Saç Bakımı İpuçları Admin
Bu içerik 251 kez okundu.

 

Eğer öyleyse, sarışın kilitlerin sağlıklı ve parlak olmasının çok dikkat ve özen gerektirdiğini muhtemelen bileceksiniz. İyi haber, düşündüğünüz gibi yüksek bakım gerektirmemesi. Sarışınlar için en iyi saç bakım ipuçlarımızdan bazıları.

Sarışın Saçlarınızı Güneş'ten Korumuyor musunuz?

Bir UV koruyucu saç modelleri için spreyi kullanmak, altın kilitli olanlar için şarttır. Güneş doğal saçları hafifletirken, boyalı saçlara zarar verebilir ve sarışınlar sararmış olabilir. Bunu önlemek için, SPF filtreli bir saç spreyi veya spritz için gidebilirsiniz. Tatil günü güneşli bir yere gitmek isterseniz, güneş şapkunu da yanınıza alın. Bunu yapmak, tress'larınızı daha da korumanıza yardımcı olacaktır.

Brassy Tonlarına hayır deyin

Saçınız parlak veya sarı görünmeye başlıyorsa, panik yapmayın. Sarışınlar, salonun ziyaretleri arasında güzel tonlarını korumalarına yardımcı olmak için belirli ürünler kullanmalıdır. Saçınızı önemli ölçüde aydınlatmak isterseniz, istediğiniz sarışın tonunu ortaya çıkarmanıza yardımcı olacak bir toner kullanın.

Genel bakım için mor bir şampuan ve kremi almayı düşünün. İlk başta biraz tuhaf gelebilir ama mor şampuan fırtınalı tonundan kurtulur ve platin, buz veya kül sarışın tonunu geri getirir.

Havuzdaki Sarışınlar

Sarışınların - hem de daha karanlık saçlı güzelliklerin - havuzda uzunca yüzdükleri zaman saçlarının yeşil renkte olabileceğini biliyor muydunuz? Bunun nedeni, suda kimyasal ile saçla reaksiyona giren bakır bileşikleri ve klordur. Bu, daha önce saçınızı nemlendirmeden havuzda çok fazla zaman harcarsanız daha olasıdır.

Önce duş almak, saçınızın, bakırın ve klorun ilgisini çekmesini önlemeye yardımcı olur ve o korkunç yeşil tondan kaçınır. Diğer çözüm, yüzme kapağını koymaktır. Havuz suyu, doğal yağları ve nemi saçlarınızdan uzaklaştırarak sizi kuru ve hasar görmeye elverişli tress'ler bırakır.

Uzun güzel saçlı güzel kadın

Boyalı Sarışın Saç Nasıl Uzatılır?

Saç renginizin olabildiğince uzun süre canlı olmasını sağlamak için yardımcı olabilecek birkaç yol vardır:

  • Her gün saçınızı yıkamayın. Şampuanlardaki kafa derinizi temizlemeye yardımcı olan kimyasallar da rengi uzaklaştırır. Kilitlerinin taze ve canlı görünmesi için kuru şampuan içi yıkamalar kullanın; saçınızı sık sık yıkama ihtiyacınızı ortadan kaldırın.
  • Çoğumuz sıcak bir duş yaşamak isterken, saçlarımız kesinlikle yok. Sıcak su, cildimizi ve tress'larımızı kurutur ve saç rengini daha sıkıcı hale getirir. Daha sonra ılık suyun içinde duş almak veya daha sonra soğuk bir durulamayı tercih etmek en iyisidir. Bu doğal hacim katacak ve kilitlerinize parlaklık kazandıracak, çünkü köklerdeki saçları daha hızlı büyümek, daha parlak ve daha sağlıklı kılmak için uyaracaktır.
  • Renkli bir şampuan ve saç kremi gücünü hafife alma. Bunlar, saç renginizi desteklemek ve uzatmak için özel olarak tasarlanmıştır. Haftada bir kez mor şampuan ve saç kremi kullanın ve sarışın şampuan kullanın.
  • Saçlarınızın uçlarının nemlendiğinden emin olun. Nem kaybı altın kilitlerinizi daha sıkıcı hale getirebilir. Bunu saç maskeleri ve sarışınlar için renk korumaya yardımcı olmak için özel olarak yapılan tedaviler kullanarak kolayca yapabilirsiniz.
  • Düzleştiriciler, saç kurutma makinesi veya körükler kullanırken daima ısı korumalı ürünler için kullanın. Boyalı sarışın kilitler sert beyazlatma nedeniyle diğer saç tiplerine göre daha kurudur. Isı koruyucuları, daha fazla kuruluğu ve kırılmayı önlemeye yardımcı olur.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Osman Zolan'dan Babalar Günü mesajı
Başkan Osman Zolan'dan Babalar Günü mesajı
Ziraat Bankası'ndan 'Enflasyona Endeksli Konut Kredisi'
Ziraat Bankası'ndan 'Enflasyona Endeksli Konut Kredisi'