Birbirinden Farklı Taşlı Erkek Yüzükleri

Birbirinden Farklı Taşlı Erkek Yüzükleri
Birbirinden Farklı Taşlı Erkek Yüzükleri Admin
Bu içerik 237 kez okundu.

 

Günlük hayatta aksesuar taşımayı seven erkekler için üretilen taşlı erkek yüzükleri üretiminde kullanılan doğal taşlarla zenginleştirilmektedir. En çok özel tasarım erkek yüzüklerinde kullanılan taşlı modeller günümüzün trend erkek aksesuarları arasında yerini almıştır. Taşlı erkek yüzük modelleri işçiliğinde kullanılan doğal taşa göre isimlendirilmektedir. Bunlar arasında en bilinenleri akik taşlı yüzük, kaplan gözü, sedef ve kehribar taşlı erkek yüzükleridir.

 

Erkeklerde özellikle erginlik çağında başlayan yüzük takma hevesi zamanla bir tutkuya dönüşür. Erkeklerin çok sayıda yüzük modeli arasından en çok tercih ettikleri aksesuar taşlı yüzüklerdir. Peki neden doğal taşlı yüzükler tercih ediliyor? Bunun birkaç nedeni olduğunu söyleyebiliriz. Doğal taşlar hep estetik görüntüsü itibariyle yüzüklere harika bir hava ve zenginlik katıyorlar hem de bu yüzükleri taşıyanlar işçiliğinde kullanılan doğal taşların şifasına inanmakta. Gümüş yüzük modelleri arasında en özel koleksiyonu oluşturan bu aksesuarlar çok sayıda farklı model ve tasarımla üretilebilmektedir.

 

Erkeklerin doğal taşlı yüzükler arasında en çok tercih ettiği model akik yüzüklerdir. Akik taşı, diğer adıyla ölümsüz taş ya da yemen taşı olarak bilinen bu özel taş pek çok şifaya sahiptir. Doğada çok farklı renklerde bulunabilen Akik taşının çeşitleri arasında en bilinenleri yeşil akik, kırmızı akik ve siyah akik taşıdır.

 

Bu taş genel olarak bir iyileştirici olarak bilinse de akik taşının faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Uykusuzluğa, korkaklığa ve nazara iyi geldiğine inanılmaktadır. Kişiye enerji vererek harekete geçmesini sağlar, tansiyonu dengelerler. Akik taşı İslam inancında da kutsal bir yere sahiptir. Hz.Muhammed’in akik taşlı bir yüzük taşıdığı rivayet edilmekte ve günümüzde akik taşlı yüzük taşıyanlar peygamberin izinden gittiği mesajını vermektedir.

Bir diğer erkek gümüş yüzük modasında en çok tercih edilen ise kehribar taşlı yüzüklerdir. Gerçek kehribar yüzük bulması bir hayli zor ve fiyat olarak oldukça pahalıdırlar. Kehribar taşı yine stres azaltıcı özelliği nedeniyle erkekler tarafından çokça tercih edilmektedir.

Sedef taşlı yüzüklerin kişiye cesaret, güç ve bereket getirdiğine inanılmaktadır. İçerisinde birçok organik madde barındırmaktadır. Taşın bazı kısımları parlak beyazken bir kısmı açık beyaz renktedir.

Oniks taşlı yüzükler ise Kendine güven, mutluluk, depresyon .stres azaltma üzerinde etkili bir taştır. Odaklanma ve dikkat bozukluğu olan kişileri dengeye kavuştururlar.

Siz de şifasına inandığınız taşlı erkek yüzükleri arıyorsanız www.aniyuzuk.com/tasli-erkek-yuzuk adresini ziyaret edin. Çok sayıda farklı doğal taş seçeneği arasından seçiminizi yapın!

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Denizli’de Kültür ve Sanatın Kalbi Burada Aracak
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı
Moldova'nın aday kadrosu açıklandı