Bir San Diego poster yapım partisinde köşedeki Trump fili

San Diego Union- Tribune'deki 15 Mart tarihli makalenin Facebook başlığını okumak için "Kiminle yanınızdasın: bilim topluluğu veya Donald Trump?"

Bir San Diego poster yapım partisinde köşedeki Trump fili
Bir San Diego poster yapım partisinde köşedeki Trump fili Admin
Bu içerik 45 kez okundu.

 

Bir yorumda "March for Science SD" yazısı başlıkta "ne yazık ki partizan olmayan mesajımıza yardımcı olmak için çok az şey yapıyor" yazdı.

Dünya çapında Bilim etkinlikleri düzenleyen pek çok organizatör, olayın ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili olmadığını vurgulamak için uzunca bir süre geçti ve ön planda olan konular açıkça siyasi partileri aşıyor. Ancak sakıncalı bir gerçek var: Seçilmiş olmamıştı; Iklim değişikliği, evrim ve çevre korumasına düşman insanlarla ABD hükümet kanallarını doldurdu; Ulusal Sağlık Enstitüleri gibi geleneksel iki partili canlının finansmanını azaltmayı öngören bir bütçe hazırladığı için 69 ülkede 600'den fazla şehir yarın bilim için yürüyüşe çıkmayacaktı. Ve açıkçası köşede 20 Nisan akşamı San Diego'da düzenlenen küçük poster yapma olayında bir Trump fili vardı.

Bella Vista Sosyal Kulübü ve Caffé'nin verandasında üç düzine kişi bir araya geldi ve OMG okyanus görüşünü spor yapan Sanford Konsorsiyumu Yenileyen Tıp'da popüler bir mekân oldu. California, San Diego Üniversitesi (UCSD), Salk Biyolojik Araştırmalar Enstitüsü, Scripps Araştırma Enstitüsü ve bir düzine biyoteknoloji ile komşudur. Poster yapımcıları arasında laboratuar teknisyenleri, lisans öğrencileri, doktora öğrencileri vardı. Umut verici, postdocs ve bilimsizler. En komik, en provakatif işaretlerin hepsi şüpheli anti-Trump referanslarına sahipti.

Etkinliği örgütlemeye yardım eden Salk'taki bir postdoc Jessica Bruhn, kendi kurumunun partizan siyasete girmek istemediği için yürüyüşü desteklemek için bir süre çit üzerinde olduğunu kabul etti. HIV araştıran yapısal biyolog Bruhn "Salk'da dans ettiğimiz ince bir çizgi vardı" dedi. Salk Başkanı Elizabeth Blackburn, "Son saman, Trump'ın önerdiği bütçeydi" dedi . Açık bir mektupta yazdığı "bütçede derin bir dehşete düştüğü" bütçe önerisinin ardından yürüyüşü güçlü bir şekilde onayladı .

Scripps lisansüstü öğrencisi Bryan Martin, başka bir yapısal biyolog, farklı bir ipucu aldı. Trump'a odaklanmanın, bilimin apolitik olduğu gerçeğini gizlediğini belirtti. "Bizi nereden buluyor?" Kapsayıcılık ve partizanlık vurgusu, mevcut gerginliğin temelinde olan bölünme ile savaşıyor ve tartışmayı sadece siyasi arenadan uzaklaştırıyor. "Bilim bütçeleri ile ilgili kavgalar var, ancak fen eğitimi konusunda daha büyük sorunlar var" dedi.

UCSD'de yüksek lisans öğrencisi olan Bridget Kohlnhofer, "siyasi nedenlerden ötürü yapmıyorum" dedi. Şirin olarak basit, tartışmasız partizan-olmayan işaret, Bernie Sanders yönetimi altında bilim adına yürüyüşe el saldırabilirdi:


Afiş yapanlardan bir kaçı, tiksintilerini küçümseme gerekçesiyle durup durup durdular. Şu anda işsiz olan Shay Miller, "Saç ilaçları da dahil olmak üzere Trump'un tüm ilaçlarını almamız gerekiyor" dedi. "Kim bilimden hoşlanmaz?"

Gülen saçları pembe bir şankıyla vurgulanan Genie Phillips, herkesten küstah oldu. Phillips, "Yürüyüş Trump'ın ve yönetiminin reddedilmesiyle ilgili" dedi ve tüm yetişkin yaşamında bir eylemci olduğunu söyledi. "Bazı insanlar, çok fazla yürüyüşümüz olmamamız gerektiğini söylüyor. İstediğiniz kadarınız var! "

Yine de Phillips, insanların çeşitli nedenlerle ortaya çıktığı bu poster yapma olayına geldiğinde hemen farketti. "Ben posterime saygıyı koymak istedim," dedi popüler bir anti-Trump memetinden bahsederek. Ancak başkalarının işaretlerine baktığında, kesinlikle daha şiirsel olanla birlikte gitti: "Her zaman soru sor, hep merak et." 

Kaynak: İnsanlar & EtkinliklerBilimsel toplulukBilim için Mart
DOI: 10.1126 / science.aal1095

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
HAKAN     2018-10-09 modazzo pişpmanlıktır
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
Yayla turizminin merkezi Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin