Bir kaptan olmadan, bir pusula olmadan

Bir kaptan olmadan, bir pusula olmadan

Yunanistan'ın partisi gibi görünüyor: Zor şartlar ve talihsiz olaylar - diğer uygar ülkelerin iyi düşünülmüş bir plan temelinde sürekli olarak uğraştıkları tip - buralarda bir şekilde Yunan devlet aygıtları bunu yapamayacağı için tarif edilemeyen trajedilere dönüşme eğilimindedir. her zamanki gibi iş dışında başka bir şeyle uğraşmak.

Bir kaptan olmadan, bir pusula olmadan
Bir kaptan olmadan, bir pusula olmadan Admin
Bu içerik 677 kez okundu.


Sonuç olarak, geçen Kasım ayında Atina'nın batısındaki Mandra kentinde yoğun yağışlardan sonra 23 kişi hayatını kaybetti. Bu arada Pazartesi günü, en az 74 kişi öldü ve yüzlerce ev ve araba güçlü rüzgarlar tarafından sürülen bir orman yangını, Yunan başkentinin doğusundaki Neos Voutzas ve Mati bölgelerinde süpürüldü.

Mandra trajedisine, türünün genellikle Bangladeş'te görüldüğü yoğun, gün boyu süren yağmur fırtınası neden olmadı. Benzer şekilde, Pazartesi günkü yangın, haftalarca yakılan, yüz binlerce dönümlük araziyi ve binlerce evi yok eden Kaliforniya tarzı bir alev değildi. 

Burada deneyimlediğimiz şey, başkentten sadece yarım saat uzaklıkta bulunan bölgelerdeki yerel büyüklükteki aşırı hava olayları. Tüm acil durum ve kurtarma hizmetleri, son felaketlerin bulunduğu yerlere çok yakındı.

İtfaiyenin işini yapmış olsaydı Mati trajedisi önlenebilirdi, eğer Pendeli Dağı'nın doğu yamacında başlayan alevlerin hızını değerlendirmek için rüzgârın yönü ve kuvvetinde uygun bir şekilde hesaba katılmış olsaydı; daha sonra acil bir tahliye planı hazırladı ve sakinleri cehennem merkezinin merkezinden güvenli bir şekilde uzaklaştırdı. 

Aksine, yangın servisi, yangının yönünü değerlendirme konusunda kötü bir iş yaptı. Ve doğaçlama. Polis, Marathonos Caddesi'ndeki trafiği engelledi ve Mati'ye (yangının otoyoldan geçmeyeceğini düşünerek) yeniden yönlendirdi ve onları kaçamadıkları dar sokaklardan oluşan bir labirentte yakaladılar.

Birisi bu operasyonel başarısızlığın suçlanmasını üstlenmeli, çünkü devletin felaketi önleme ve insanları güvenliğe yönlendirme konusunda yetersizliği. Yunanistan, nihayetinde, bir plan ve prosedürün gerektiğinde çalışabildiği ve itfaiyecilerin, sahil güvenlik görevlilerinin ve gönüllülerin özverisine bağlı olmak zorunda olmadığı noktaya gelmelidir. 

İnsanları böyle trajedilere kaybetmeyi bırakmalıyız. Siyasetçilerimiz, sadece canlı görüntü için televizyonda canlı olarak yayınlanan gecede toplantılara başvurmayı bırakmalılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocam ve ben haftada 90 dakikamız var
Kocam ve ben haftada 90 dakikamız var
Bloomberg rakipleri milyardere saldırmak için sıraya girdi
Bloomberg rakipleri milyardere saldırmak için sıraya girdi