Bill Cosby cinsel saldırı suçlamasından ne sonuç bekleniyor

ABD'li komedyen ve aktör Bill Cosby, yaklaşık iki hafta sürmesi beklenen bir davada Pennsylvania'da cinsel saldırı davasında yargılanacak.

Bill Cosby cinsel saldırı suçlamasından ne sonuç bekleniyor
Bill Cosby cinsel saldırı suçlamasından ne sonuç bekleniyor Admin
Bu içerik 106 kez okundu.

 

Eski üniversite çalışanı Andrea Constand, 79 yaşındaki birinin kendisini 2004 yılında uyuşturduğu ve taciz ettiğini iddia ediyor.
Bay Cosby masum olduğunu ve karşılaşmanın rızasıyla beylikdüzü escort olduğunu söyledi.
Bu, eski Amerikan futbol oyuncusu OJ Simpson'un 1995'deki cinayet davasından bu yana yapılan en büyük ABD ünlü davası olarak görülüyor.
1984-1992 oturum komedisine gelen Bay Cosby'nin ortak yıldızlarından Cosby Show'un Philadelphia dışındaki Norristown'daki duruşmaya 100'den fazla gazeteciyle birlikte katılmaları bekleniyor. Yayıncılar ve fotoğrafçıların kamp dışında kalması bekleniyor.
Ne suçlanıyor?
Bay Cosby üç tane ağır ağır saldırıya maruz kalıyor. Her sayımda en fazla 10 yıl ceza ve 25.000 dolara kadar para cezası (£ 19,500) uygulanır.
2004'te Ms Constand, Cosby'nin evinde Philadelphia'daki Temple Üniversitesi'nden arkadaşlık ettikten sonra mütevelli heyetinde bulunduğu yerde kariyer tavsiyesi isteyen 31 yaşındaydı.
Cosby, ona üç bardak haplarını vererek bacaklarını "jöle gibi" hissetmesini sağladı ve sonra ona uygunsuz dokunmaya başladığını söyledi.
2006 yılında komedyen, açıklanmayan nakit para toplamayı takiben Ms Constand ile anlaştı.
En az 50 kadın Bay Cosby'yi cinsel saldırıdan suçladı, ancak sınırlamalar nedeniyle statüsüne karşı Ms Constand'ın davasında yalnızca suçlanıyor.

Ona karşı deliller ne?
Savcıların, Bayan Constand'ın ifadesinin yanı sıra 1990'larda kendisinden saldırdığı söylenen Kacey adlı başka bir kadının ifadesini kullanmaları bekleniyor.
Ayrıca, Bay Cosby'nin 2005 yılında kabul ettiği, kadınlarla seks yapmak çabalarının bir parçası olarak uyuşturucu kullandığına da işaret etmesi bekleniyor.

Quaaludes olarak adlandırılan uyuşturucular, 1970'lerde ABD'de rekreasyonel olarak yaygın bir şekilde kullanılan bir yatıştırıcıdır.
Ancak Yargıç Steven O'Neill, mahkemenin 2006 yılındaki hukuk davasını duymaması yönünde karar verdi. Ne jürinler Bay Cosby'nin diğer suçlayıcılarından da haberdar edecekler.

Quaaludes olarak adlandırılan uyuşturucular, 1970'lerde ABD'de rekreasyonel olarak yaygın bir şekilde kullanılan bir yatıştırıcıdır.
Ancak Yargıç Steven O'Neill, mahkemenin 2006 yılındaki hukuk davasını duymaması yönünde karar verdi. Ne jürinler Bay Cosby'nin diğer suçlayıcılarından da haberdar edecekler.

Bay Cosby'nun savunması nedir?
Bay Cosby, Bayan Constand'la olan karşılaşması konusunda görüş birliğine varıldığını söyledi.
Ayrıca, kadın uyuşturucuları kendilerini çaresiz kılmanın bir yolundan ziyade rahatlamaya teşvik etmenin bir yolu olarak sunduğunu belirtti.
Siddet olayı iddialarının aklandığı gece, Bay Cosby, Bayan Stadion'a bazı Benadryl'i verildiğini belirtti. Bu Benadryl, uyuşukluğa neden olabilecek anti-alerjik bir ilaçtı çünkü stresli göründü.
Bay Cosby'nin avukatlarının, daha önce istenmeyen cinsel gelişmeler yaptıklarını söyleyip neden Bay Cosby'nin evine geri döndüğünü Consstand'a sormasını bekliyor.
Ayrıca, davanın neden şimdi getirildiğini sorabilirler, bir önceki bölge avukatı yargılanmaya yetecek kadar delil olmadığına karar verdikten 10 yıl sonra.
Tanık olacak mı?
Hayır - Bay Cosby, tanıklık etmeyeceğini ve geçen ay Sirius-XM radyosuna savcılığın avukatlarının sözlerini durmadan bükebileceğinden korktuğunu söyledi.
"Muayene, çapraz muayene vb. Ile uğraşmak zorunda olduğunuzda, her öykünün ikiden fazla tarafı - bazen dört ya da beş" dedi.
Kendisi aleyhindeki iddialardan bazılarının ırkçılıkla motive olabileceğini iddia etti.

Jüri kim?
Jüri, yedi erkek ve beş kadından oluşur. New York Times, iki siyah insanı ve 10 beyaz insanı içerdiğini bildirdi .
Jüri üyeleri, Norristown'daki mahkemenin 300 mil batısında, Pittsburgh bölgesindeler, çünkü Bay Cosby'nin savunma ekibi jüri üyelerinin yargı öncesi tanıtımdan etkilenebileceğini savundu.
Jüriler, duruşma süresince medya raporlarından uzak tutulacaklar.
Bill Cosby neden önemlidir?
Bay Cosby, televizyonda ABD'de ve dünyanın her yerinde büyük bir isabet olan The Cosby Show'da babası rolünde tanınır.
Bir noktada ABD'deki en yüksek ücretli aktördü.

Philadelphia'da doğdu ve kariyerine 1962'de bir stand-up komedyen olarak başladı ve 1963'te NBC'nin The Tonight Show'ı başlattı.
1965'te casusluk gösterisi I Spy'de ABD'de bir tiyatro dizisinde rol alan ilk siyah oyuncu oldu. ABD'de yüksek ırk gerginliklerinin yaşandığı bir dönemde rolüyle ilgili üç ardıl en iyi aktör Emmy'yi kazandı.
2013'te ulusal bir stand up turu gerçekleştirdi ve kapsamlı eleştiriler aldı. Bundan sonra, birkaç kadın cinsel saldırı iddialarıyla öne çıkmaya başladı, bazıları neredeyse 30 yıl geriye gidiyordu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arkeologlar fondan anıtları kurtarmaya çalışıyor
Arkeologlar fondan anıtları kurtarmaya çalışıyor
Prespes'ten önceki endişeler isim anlaşması oylamasının önünde yükseldi
Prespes'ten önceki endişeler isim anlaşması oylamasının önünde yükseldi