takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
 Bilişim Hukukunda Uzman Avukat Desteği

Bilişim Hukukunda Uzman Avukat Desteği

Bilişim Hukukunda Uzman Avukat Desteği
Bilişim Hukukunda Uzman Avukat Desteği Admin
Bu içerik 758 kez okundu.

 

İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında sıklıkla yaşanan bilişim suçları kapsamında karşılaşılan hukuki uyuşmazlıkların çözümünde alanında uzman bilişim suçları avukatı desteğimizden yararlanarak kanunlar nezdinde size tanınan haklarınız ve menfaatlerinizi sonuna kadar savunabilirsiniz. Bilişim hukuku alanında ele alınan siber suçlar; teknolojik aygıtların tüketiciler nezdinde giderek yayılması ve kolay erişilebilir olmasının akabinde hukuk sistemimizde ağırlığını artıran suçlar arasında yer almaktadır. Nitekim bilgisayar başta olmak üzere, tablet, akıllı telefon gibi internete bağlanabilen aygıtlarla işlenen bu suçlar, özellikle son yıllarda giderek yaygınlaşmaktadır.

Bilişim suçları da söz konusu suçlardan mağduriyet duyanlarda “haksız fiil” kavramını doğurduğu gerekçesiyle 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında ele alınmıştır. Her ne kadar yıllar içinde tek başına özel hukuk alanı haline gelse de yine de ilgili kanunun “Bilişim Alanında İşlenen Suçlar” başlığı altında yer alan 243 ile 245 maddeleri arasında düzenlenen bilişim suçları şunlardan oluşmaktadır:

  • Bilişim sistemine girme suçu (TCK m. 243)
  • Sistem engelleme, bozma, erişilmez kılma, verileri yok etme veya değiştirme suçu (TCK m. 244)
  • Banka veya kredi kartının kötüye kullanılması suçu (TCK m. 245)
  • Yasak cihaz veya program kullanma suçu (TCK m. 245/a)

Bilişim Suçları Avukatı Hizmetleri

Bilişim hukuku alanında görülen davalarda, yukarıda bahsetmiş olduğumuz suçlardan sıklıkla ilki olan bilişim sistemine girme suçu gündeme getirilmektedir. Kaldı ki söz konusu suç, ilgili kanun tarafından düzenlenmiş olan tüm bilişim suçları arasında işlenmesi en kolay suç olarak da öne çıkmaktadır. Nitekim bir kişinin Facebook, Twitter, Instagram ve benzeri sosyal medya platformu hesaplarına izinsiz bir şekilde erişmek doğrudan bilişim sistemine girme suçunun işlendiğini işaret etmektedir.

Bununla birlikte yukarıda belirtilen maddeler dışında 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nda düzenlenen birtakım suçlar da bilişim suçları kapsamına alınabilmektedir. Bunlar;

  • TCK m.134’te düzenlenen kişisel verilerin kaydedilmesi suçu
  • TCK m. 136’da düzenlenen kişisel verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme suçu
  • TCK m. 125’te düzenlenen hakaret suçu
  • TCK m. 132’de düzenlenen haberleşmenin gizliliğini ihlal suçu
  • TCK m. 142/2-e’de düzenlenen bilişim sisteminin kullanılması yoluyla işlenen hırsızlık suçu
  • TCK m. 158/1-f’de düzenlenen bilişim sisteminin kullanılması yoluyla işlenen dolandırıcılık suçu

ve daha pek çok suçtur. Görüldüğü üzere oldukça geniş bir kapsama yayılan bilişim suçları, bu alanda uzman avukat desteği olmadan hak kayıpları yaşanabilmesi müsait bir hukuki alana işaret etmektedir. Bununla birlikte davaya ilişkin delillerin toplanması gibi hukuki prosedürlere uygun hareket edilmediğinde dava süresi oldukça uzun sürebilmektedir. Bu bağlamda, bilişim suçları avukatı İstanbul merkezli hukuk büromuzdan tahsis edebileceğiniz alanında uzman avukatlarımız arasında yer almaktadır. Avukatlarımızın profesyonel hukuki desteklerini kullanarak muhtemel hak kayıplarının önüne geçerken, aynı zamanda dava sürecini de kısa sürede lehinize sonuçlandırmak için tüm birikim ve tecrübelerini kullanmaktadır.

İstanbul Uzman Bilişim Hukuku Avukatı

Son yıllarda giderek artan bilişim suçlarında ilgili kanun ve mevzuatlar hakkında derin bilgi sahibi, Yargıtay gibi yüksek yargı organlarının vermiş olduğu bağlayıcı kararları ve içtihatları yakından takip eden uzman bilişim hukuku avukatlarımızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

Bilişim suçları kapsamında karşılaştığınız dolandırıcılık veya hırsızlık gibi suçların yanında hakaret veya kişilik haklarınıza saldırı olan her durumda hak ve menfaatlerinizi avukatlarımızın profesyonel destekleri ile hukuki alanda dile getirip savunabilirsiniz. Hukuki hizmetlerimizin arasında dava takibi olduğu gibi danışmanlık hizmeti de yer almaktadır. Bilişim suçları hakkında detaylı bilgileri almak için https://ferhatkule.av.tr/adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

interaktifplus ( Pozitif İnternet Çözümleri )

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışma, deniz ekosistemini korumak için istilacı türler yemeyi öneriyor
Çalışma, deniz ekosistemini korumak için istilacı türler yemeyi öneriyor
Türkiye 5.261 yeni koronavirüs vakası ve 37 ölüm daha bildirdi
Türkiye 5.261 yeni koronavirüs vakası ve 37 ölüm daha bildirdi