Bilim adamları çok eşliliğin kadınlar için faydalı olduğunu kanıtladılar

Bilim adamları çok eşliliğin kadınlar için faydalı olduğunu kanıtladılar
Bilim adamları çok eşliliğin kadınlar için faydalı olduğunu kanıtladılar Admin
Bu içerik 4 kez okundu.
Yeni araştırma yapıldı. Kadınlar ve onların çocukları (onlar yoksulluk içinde büyüyor ve genellikle hestelenirler) için poligamiyanın zararlı olduğunu bildiren birçok araştırmaların aksine, Amerikalı ve İngiliz antropologlar poligamiyanın kadınlar için uygun olduğunu keşfettiler. Yeni araştırma "Proceedings of the National Academy of Sciences" dergisinde sunuldu, Ohu.Az Lenta.ru-ya istinaden haber verir. Poligamiya (çokeşlilik) eski toplumda% 80 rastlanan durum, ama şu anda tam olarak Saharanın güneyinde bulunan Afrika ülkelerinde mevcuttur. Bilim adamları bile nikahın erkekler için faydalı olması ile anlaşmışlardır: monogam erkeklerden farklı olarak, onlarda nesil artışı daha fazladır. Poligamiyanın kadınlar için yararlı veya zararlı olması hususunda soruya cevap vermek için Amerikalı antropologlar kuzey Tanzanya'nın 56 köyünde iki çeşit ailenin (monogam ve poligam) sosyo-ekonomik durumunu karşılaştırdı. Bilgileri genelleme, bilim adamları, önce diğer yazarlar tarafından önceden tahmini açıklama görmüşlerdir: çokeşlilik besin eksikliği ve çocukların zayıf sağlığı ile ilgilidir. Ama bu ganunauyğunluğu poligamiyanın çok zaman çevre açısından elverişli olmayan fakir köylerde rastlandığı ile izah edilebilir. Aynı köyde monogam ve poligam aileleri karşılaştırmalı olursak, ikincilerde yemek daha çok, çocuklar ise daha sağlıklı olurdu. Ayrıca, poligam ailelerin daha çok mal-karası ve kültürlü toprağı olurdu. Elde edilen ekstreler teorik modellere uygundur, bu modellere göre çokeşlilik kadınların stratejik çıkarlarına (maddi yönden erkeklerden asılı olan ve bağımsız kazanç elde etmedikleri toplumda) hizmet veriyor. Çalışmanın yazarları belirtiyorlar ki, çoharvadlılığın yasaklanması özellikle de erkekler arasında emlak eşitsizliğinin yüksek düzeyde olduğu bölgelerde kadınlara zarar verebilir. Böyle yasak kadınların evlilik ortağı seçimini kısıtlayabilir.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Yanılmaz’dan Oda Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
Başkan Yanılmaz’dan Oda Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
beylikdüzü escort