Benzin fiyatlarının yükselmesinin yüzde kaçını sürücü hissedecek?

"AB-95 Premium" marka benzinin fiyat artışının ancak lüks otomobil sürenlere ait olduğu söyleniyor. Azerbaycan'daki otomobillerin yaklaşık 2005 yılından sonra sürüm olanları "AB-95" markalı benzin kullanıyor.

Benzin fiyatlarının yükselmesinin yüzde kaçını sürücü hissedecek?
Benzin fiyatlarının yükselmesinin yüzde kaçını sürücü hissedecek? Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

"AB-95 Premium" marka benzinin fiyat artışının ancak lüks otomobil sürenlere ait olduğu söyleniyor. Azerbaycan'daki otomobillerin yaklaşık 2005 yılından sonra sürüm olanları "AB-95" markalı benzin kullanıyor. Bu ise eylemde olan otomobillerin mutlaka çoğunluğunu oluşturmaktadır. Ayrıca, bir süre "AB-92" markalı benzinin kullanımından sonra otomobil parçaları daha çabuk devre dışı kalacak ".

Guncel-haber.com  " Qafqazinfo " -ya istinaden haber verir ki, bu sözleri hukukçu Aslan İsmayılov sosyal ağda yazdı.

Hukukçu bu konuda açıkladı ki, fiyat ucuzluğuna göre "AB-92" markalı benzine tercih vermek sürücülere pahalıya mal olacak.

"Qafqazinfo" bu noktada sürücülerde oluşan sorulara açıklık getirmek amacıyla trafik konularında uzman Erşad Hüseynovla ilişki tespit etti.

Uzman tahmin ediyor ki, ülkemizde kullanılan otomobillerin% 25-30 nin motoru sırf "AB-95 Premium" markalı benzin için üretildi:

"Şu anda ülkemizde ne kadar otomobilin" AB-95 "markalı benzinle çalıştığının net istatistiğini söylemek zor. Burada yıl sohbeti ikincil meseledir. Hatta eski otomobiller de yeniden modernizasyon edildi, 95 oktanlı benzinle çalışabilir.

Ben tahmin ediyorum ki, Azerbaycan'ın otomobil parkının 25-30% -i bu kategoriye aittir. Yaklaşık her 4 otomobilden biri. Bu otomobiller mutlaka 95 oktanlı benzinle çalışıyor.

Gerçekten de otomobil üreticileri tarafından sırf 95 oktanlı benzinle çalışmak için kasada edildiyse, motoru, özellikle de elektronik kontrol sistemi aynı benzin için hesaplanırsa, otomobilde 92 oktanlı benzinden istifade olunsa, ciddi sorunlar oluşacak. Belli bir süre sonra otomobilin motoru sıradan çıkmaya başlayacak.

Sürücülerimiz bilmelidir ki, otomobil sırf 95 oktanlı benzin için hesaplanırsa, başka markalı benzinden kullanmayınız ".

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Abdülmetin Balkanlıoğlu Vefat Etti
Abdülmetin Balkanlıoğlu Vefat Etti
U19 Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası Finalleri aday kadrosu açıklandı
U19 Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası Finalleri aday kadrosu açıklandı