takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com
 Belediye başkanına suç duyurusu

Belediye başkanına suç duyurusu

Belediye başkanına suç duyurusu
Belediye başkanına suç duyurusu Admin
Bu içerik 590 kez okundu.

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisinin AK Parti'li üyeleri, Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünün (HATSU) Olağan Genel Kurul gündeminde olmasına rağmen, şebeke su fiyatının meskenlerde 1 lira 29 kuruş, iş yerlerinde ise 2 liraya düşürülmesine ilişkin komisyon kararını oylatmadığı iddiasıyla Belediye Başkanı Lütfü Savaş hakkında suç duyurusunda bulundu.

"GÖREVİNİ KÖTÜYE KULLANDI"

Atıç, adliye önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, içme suyu fiyatını konutlar için 1 lira 29 kuruş, iş yerleri için de 2 liraya düşüren belediye meclis plan ve bütçe ile tarifeler komisyonlarının raporlarını genel kurulda oylatmayan Savaş’ın görevini kötüye kullandığını iddia etti.

Plan ve bütçe komisyonu ile tarife komisyonundan çıkan raporların, Hatay Büyükşehir Belediye Meclisinin oyuna sunulmasının genel kurulun gündeminde bulunduğunu dile getiren Atıç, "Ancak geldiğimiz noktada 11 Kasım'da yaklaşık 5 saat tek madde üzerinde görüşmeler yapılmıştır" dedi.

Savaş'ın, süreci uzatma gayretinde olduğunu savunan Atıç, "Açık ve net olarak AK Parti ve MHP grubu su fiyatlarının düşürülmesini istiyor" diye konuştu.

Atıç ve beraberindekiler ayrıca Savaş hakkında, Hatay Valiliği aracılığıyla da İçişleri Bakanlığına suç duyurusunda bulundu.

"AK PARTİ ENGELLİYOR SÖYLEMİ ÇÜRÜDÜ"

Hatay Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci de belediyenin internet sitesinden yaptığı açıklamada, su fiyatlarının düşürülmesine ilişkin raporu oylatmayan Savaş'ı kınadı.

Halkın mağduriyetini gidermek için mücadeleye devam edeceklerini bildiren Kimyeci, içme suyu fiyatlarının maliyet hesabının bilimsel şekilde belirlenmesine ilişkin raporun oylamaya sunulmasının kanuni zorunluluk olduğunu savundu.

Kimyeci, "Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, iki gün süren toplantılarda su fiyatlarının düşürülmemesi için elinden geleni yapmıştır. Halkımızı yüksek su fiyatlarına bir kez daha mecbur etmiştir" ifadesini kullandı.

Su fiyatlarının düşürülmesine muhalefet şerhi koyan komisyonun CHP’li meclis üyelerini de kınayan Kimyeci, "Seçim sahasında gerek Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın gerekse CHP’li siyasetçilerin 7 aydır yaptıkları açıklamalarda 'Bizler su fiyatlarını düşürmek istiyoruz ama AK Parti engelliyor’ söylemi de böylelikle çürümüştür" değerlendirmesinde bulundu.

 

Kaynak: AA

 

 

 

belediye başkanı hatay lütfü savaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışma, deniz ekosistemini korumak için istilacı türler yemeyi öneriyor
Çalışma, deniz ekosistemini korumak için istilacı türler yemeyi öneriyor
Türkiye 5.261 yeni koronavirüs vakası ve 37 ölüm daha bildirdi
Türkiye 5.261 yeni koronavirüs vakası ve 37 ölüm daha bildirdi