Bejing'in İngiltere büyükelçisi, Brexit'ten Çin firmaları için belirsizlik konusunda uyarıda bulundu

Çin'in Londra'daki büyükelçisi Brexit'e karşı belirsizlik yüzünden İngiltere'de, özellikle finans sektöründe faaliyet gösteren veya Avrupa merkezli İngiltere'de faaliyet gösteren Çinli şirketler "tedbir" almak zorunda.

Bejing'in İngiltere büyükelçisi, Brexit'ten Çin firmaları için belirsizlik konusunda uyarıda bulundu
Bejing'in İngiltere büyükelçisi, Brexit'ten Çin firmaları için belirsizlik konusunda uyarıda bulundu Admin
Bu içerik 43 kez okundu.

 

İngiltere'nin geçtiğimiz yılın Haziran ayında Avrupa Birliği'nden çıkmasıyla ilgili Çin, iç mesel olarak gördüğü ve yalnızca güçlü ve istikrarlı bir Avrupa görmek istediğini söyleyerek bir görüş belirtmedi. 

Ancak diplomatik kaynaklar, bloğun - Çin'in en büyük ticaret ortağı - ekonomi çıktılarının altıncı bir bölümünü kaybedeceği ve AB'deki serbest ticaretin önemli bir destekçisi olarak yenilgiye uğramış "kal" kampına destek verildiğini söyledi. 

Başbakan Theresa Ocak ayı ortasında Brexit için vizyonunu belirleyerek, AB tek pazarını blok ile temiz bir mola bırakmayı planladığını açıkladı. 

Çin Büyükelçisi Liu Xiaoming Çin'in bugün yaptığı resmi röportajda Çin Büyükelçisi Liu Xiaoming, Çin'in Pekin'in İngiltere'nin seçimine saygı duyduğunu ve İngiltere ile AB arasında erken bir düzenleme yapılması yönündeki umutlarını tekrarladı. 

ngiltere, finans sektörü dahil olmak üzere Çinli şirketlerin Londra pazarına girmesini sağlayan Çin yatırımlarını çekmek için çok çalıştı. 

Liu, "Bu sektörlerdeki Çinli şirketler önlem almalılar," dedi. 

Çin ve İngiltere 1997'de Çin egemenliğindeki eski bir İngiliz kolonisi olan Hong Kong'un geleceği ve insan hakları konusundaki tartışmalara sahne olsa da, ihracata dayanan Asya devi, İngiltere'yi AB'deki serbest ticaret için güçlü bir savunucu olarak değerlendiriyor. 

Geçtiğimiz birkaç yılda bağlar güçlendi ve her iki ülkenin de "altın çağ" olarak nitelendirdiği ekonomik bağlar arttı, ancak İngiltere geçen yıl Çin'i üzdü, daha sonra onayladığı nükleer bir projeyi yürürlüğe koydu. 

Liu, Çin-İngiliz bağları konusunda iyimserdi. 

"Ele geçirilecek büyük bir potansiyel var ve işbirliği için parlak umutlar var." 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
HAKAN     2018-10-09 modazzo pişpmanlıktır
Sizi Dil     2018-09-06 Merhaba, ben üstteki gelinlik modelini beğendim acaba boydan da fotoğraf görme imkanım var mıdır?
Hasan     2018-07-02 İstediğim etiketi istediğim adette alabiliyorum. Teşeşkkür ederim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizli BB Başkanı Zolan; Avrupa ile iç içe olan dinamik bir şehiriz
Denizli BB Başkanı Zolan; Avrupa ile iç içe olan dinamik bir şehiriz
Diriliş'te Osman Gazi'yi Oynayacak Kişi Belli Oldu
Diriliş'te Osman Gazi'yi Oynayacak Kişi Belli Oldu