Bedrettin Ekdi Şirketleri Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Bedrettin Ekdi Şirketleri Hakkında Açıklamalarda Bulundu
Bedrettin Ekdi Şirketleri Hakkında Açıklamalarda Bulundu Admin
Bu içerik 482 kez okundu.

 

Siirt'te doğan iş adamı Bedrettin Ekdi küçük yaşlarda ticarete atılmıştır. Yaptığı başarılı hamleler sonrası ve ticareti zekası ile birlikte kısa zamanda yükselerek birçok ticari alanda faaliyet göstermeye devam etti. Yaptığı açıklamada ilk olarak küçük bir av malzemeleri dükkanı ile başladığını dile getiren Ekdi, sırasıyla tekstil, otomotiv, emlak, inşaat, petrol, ve armatör işleri ile uğraşmıştır. Başarı sırrını açıklayan Ekdi, doğru zamanda doğru hamleler ile, çözüm odaklı olduğunu belirtti. Şirketlerini henüz istediği seviyelere getiremediğini belirten Ekdi, bir iş adamında olması gereken en büyük özelliğin, doyumsuz olması gerektiğini söyledi.

Standart Üstü Çalışma Ve Pozitif Düşünce

Şirketleri hakkında bilgi vermeye devam eden Ekdi, şirketlerin gelişmesi ve uluslararası platformda rekabet edebilecek seviyeye gelebilmesi için sağlam temeller atması gerektiğini belirtti. İş gücünün yaklaşık %50'lik kısmını yurtdışına ihraç ettiğini belirten Ekdi, iç piyasada büyüdükten sonra en büyük hedefinin yurtdışında da sayılı şirketler arasına girmek olduğunu belirtti. İç piyasada girdiği her sektörde sektörün sayılı firmaları arasında olduğunu belirten Ekdi, başarısının arkasında müşteri odaklı bir portföy sahibi olmaktan geçtiğini belirtti. Genç iş adamlarına tavsiyelerde bulunan Ekdi, ilk etapta kişilerin kendi ceplerini düşünmek yerine, şirketin geleceğini düşünmesi gerektiğini söyledi. Ticarete atıldığı ilk yıllarda çok zorluk çektiğini belirten Ekdi, pes etmiş olsaydım bu günlere gelemezdim dedi. Tavsiyelerine devam eden Ekdi, karşılaşılan zorluklarda asla pes etmemeleri gerektiğini, zorlukların başarıya götüren birer adım olarak düşünmeleri gerektiğini belirtti.

Borçlanma Seviyesi Düşük Olmalıdır

Şirketlerin geleceğe emin adımlarla yürümesi için, şirket yöneticilerinin borçlanmayı bir kaçış yolu olarak görmemeleri gerektiğini belirtti. Şirketleri arasında gelir gider seviyesinin üstünde bir borçlanma olmadığını belirten Ekdi, borçlanma seviyesi yüksek tutulduğu zaman şirketin büyüme hedeflerine ulaşamayacağı uzun vadede şirketin kapanmasına kadar gidebileceğini belirtti. Zorlu virajlarda yöneticilerin ekstra gelir kaynakları yaratmaları gerektiğini belirten Ekdi, zorlu günlerde borçlanma fikrini asla akıllarına getirmemeleri gerekmektedir, borçlanma sıkıntılı dönemde yüzeysel olarak çözüm sağlasa da ilerleyen zamanlarda daha fazla sıkıntıya sebebiyet vermektedir dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EDİRNE'DE STRATEJİK TOPLANTI:
EDİRNE'DE STRATEJİK TOPLANTI: "BİZ ARTIK ŞARKI DİNLEMEK DEĞİL; ŞARKI SÖYLEMEK İSTİYORUZ"
Edirne'de Çin Malı Tartılar İmha Edilecek
Edirne'de Çin Malı Tartılar İmha Edilecek