Bebek aşıları takvimi

Bebek aşıları takvimi

Bebek aşıları takvimi
Bebek aşıları takvimi Harun antepli
Bu içerik 0 kez okundu.

Suçiçeği Aşısı Hemen hemen herkesin hayatı boyunca 1 kez geçireceği hastalıklardan olan suçiçeğinin erken yaşlarda görülmesi aslında bizler için büyük bir avantajdır. İleriki yaşlarda görülen suçiçeği hastalığı insanların bünyelerini fazlasıyla etkileyerek sisteme zarar verir. Peki suçiçeğinden korunup en az etki ile bu hastalığı atlatmak için ne yapmalıyız? Bebek aşıları takviminde yer alan tüm aşılarını zamanında yaptırmanız bebeğinizin sağlığı açısından son derece önemlidir. Genel de okul öncesi yaşlarda görülen bu rahatsızlığı su çiçeği aşısı yaptırarak önleyebiliriz. Yapılan açıklamalara göre suçiçeği aşısı yaptıran bebeklerin büyük bir çoğunluğu suçiçeği geçiren biri ile çok yakın temasta bulunmadığı müddetçe bu hastalığa yakalanma ihtimalleri oldukça düşüyor. Fakat yakalansalar dahi bu aşıyı kullanan kişiler daha hafif bir şekilde atlatıyor ve hastalık süresi belirgin oranda azalıyor. bebek aşıları 480x434 Hepatit A Aşısı Hepatit a aşısı, hepatiti a virüsünün insan vücuduna girerek ciddi oranlarda karaciğerlerini etkilemesini önlemek adına geliştirilmiş bir aşıdır. Hepatit a ciltte ve gözlerde gözle görülebilir bir şekilde fark edilen sarılığa, koyu renkte idrara sebep olan grip benzeri bir hastalıktır. Yetişkinlerin yakalandığında yaklaşık bir ay kadar bir süre de insanları çalışamayacak duruma kadar getiren bu hastalıktan korunmanın yolu hepatit a aşısı olmaktan geçiyor. Bu korunmanın uzun süre olunmasını istiyorsanız hepatit a aşısını 6 ayda bir olmak üzere yılda iki doz yaptırırsanız hasalığa yakalanma riskiniz oldukça düşecektir. Hepatit a aşısı 12 ile 23 ay arası tüm bebeklere yapılmalıdır. Yetişkinlerde ise istedikleri zaman ya da enfeksiyon riskini taşıdıklarını düşündükleri zaman giderek bu aşıyı yaptırabilir.

bebek aşıları bebekler su çiçeği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmet demir     2017-12-13 dalgamı geçiyorsun murat karakuş yoksa gerçekten malmısın ?ama mala daha çok benziyorsun adama sorarlar sea pearl den ev sahibi olmak için neyini sattında ev aldın?
Şerife     2017-12-03 Tarkan böyle mütevazı olduğu için MEGASTAR sizin gibi "ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya" kafasında değil şahsen çok asil buldum
Murat Karakuş     2017-10-31 sea pearl ataköy ev sahibi olmalısınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Yanılmaz’dan Oda Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
Başkan Yanılmaz’dan Oda Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
Kürsübaşı Günü her hafta perşembe günü gerçekleştirilecek
beylikdüzü escort